Anasayfa » Whatsapp Yeni bir Güvenlik Önlemiyle Geliyor. İşte Detaylar…

Whatsapp Yeni bir Güvenlik Önlemiyle Geliyor. İşte Detaylar…

Teknoklik Editör

WhatsApp en güvenli mesajlaşma uygulaması olmayabilir ama dünyanın en çok kullanılan uygulaması. Her geçen gün özelliklerine yeni işlevler eklemeye devam ediyor. Şimdi de yeni bir güvenlik önlemi ile karşımıza geliyor.

Bildiğiniz üzere, Whatsapp uçtan uça şifreleme sistemi ile mesajları korumaya alıyor. Her hangi bir hacker’ın mesajlarınızı okumasına izin vermiyordu. WhatsApp’ın uçtan uca şifreleme ve kullanım kolaylığı onu 2 milyar kullanıcıya kavuşturdu. 

Fakat, WhatsApp SSS sayfasına göre, iCloud’da yedeklenen WhatsApp mesajları, uygulamanın uçtan uca şifrelemesi ile korunmaz. Bir çok kullanıcı bunu bilmez ve bu büyük bir güvenlik açığı. WhatsApp’dan yapılan açıklamaya göre yeni güncellemeyle beraber iCloud’a yedeklenen sohbetler de uçtan uca şifrelenecek. Ayrıca normal mesajların yanında fotoğraf ve videolarında şifreleneceği aktarıldı. 

WhatsApp iOS beta sürümünde, ayarlar aracılığıyla “Medya dahil iCloud’da barındırılan sohbet geçmişlerinin şifrelenmesini sağlayan” bir değişiklik içereceği bildirildi. Ayrıca benzer çalışmanın Android akıllı telefonlardaki Google Drive yedeklemeleri içinde yapılacağı ve üzerinde çalışıldığı belirtildi. 

WhatsApp, bu özelliğini aktif edene kadar, iCloud veya Goodle Drive’a alacağınız yedekleriniz uçtan uca şifrelenmeyecek. Şuana kadar bu durumun istismar edildiğine dair herhangi bir olay yaşanmadı fakat WhatsApp kullanıcıların bilmesi gereken bir konu. 

İlginizi Çekebilir:  Instagram Profil Sayfasında Değişikliğe Gidiyor

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Yap

Teknoklik Logo
 

Editör'ün Seçtikleri

Faydalı Makaleler

© Teknoklik.net ‘in tüm hakları saklıdır.

 
 

 

 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Devamını Oku