WhatsApp grup gizlilik ayarları nasıl değiştirilir?

0
179

WhatsApp, 15 Mayıs 2021 tarihi itibari ile yeni gizlilik politikasını yürürlüğe koydu. Bu durum kullanıcılar arasında endişeye yol açtı. Sözleşmeyi onaylama konusunda kararsızlık hala devam ederken, ortaya çıkan yeni bir iddia gündeme oturdu.

İddiaya göre WhatsApp’ın, grup gizlilik ayaları yeni güncelleme ile değişti. Değişik formlarda, yeni güncelleme ile artık WhatsApp grup ayarları varsayılan olarak “Herkes” şeklinde değiştirildi söylentileri dolaşmaya başladı. Bunun üzerine kullanıcılar bu ayların nasıl değiştirileceğini araştırmaya başladı.

Peki, WhatsApp grup ayarlarının “Herkes” şeklinde ayarlanması ne ifade ediyor? Eğer WhatsApp sizde bu şekilde ayarlıysa, kişi listenizde olmayan veya tanımadığınız birisi sizi herhangi bir gruba direk dahil edebilir. Bunu önlemek isterseniz izleyeceğiniz adımlar aşağıdaki gibidir.

1.Adım: Telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açın

2.Adım: WhatsApp Ayalar > Hesap > Gizlilik > Gruplar menüsüne girin.

WhatsApp grup gizlilik ayarları nasıl değiştirilir?

3.Adım: Çıkan ekrandan, “Beni Kimler gruplara ekleyebilir” seçeneği “Kişilerim” olarak ayarlayın.

WhatsApp grup gizlilik ayarları nasıl değiştirilir?

Bu işlemi yaptıktan sonra artık sizi tanımadığınız kişiler yada spam botlar herhangi bir gruba ekleyemeyeceklerdir. Sadece WhatsApp’daki kişileriniz sizi gruplara dahil edebileceklerdir.

İlginizi Çekebilir:  2020 için Ücretsiz ve En İyi Android Video Düzenleme Uygulamaları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz