En iyi Selfie kamerasına sahip 10 Akıllı Telefon (Nisan ayı)

0
203

Bu paylaşımımızda, akıllı telefonların kameralarını test eden DxOMark’a göre en iyi selfie (ön kamera) kamerasına sahip 10 akıllı telefonun listesini yayınlayacağız. Akıllı telefonlar, başta fotoğraf çekimi ve video kaydı olmak üzere bir çok teste tabi tutuluyorlar.

Akıllı telefonların arka kameraları önemli olduğu kadar selfie (ön kamera) kameraları da önemlidir. Bu yüzden markalar, ön kameraları arka kameralar kadar olmasa da en iyi şekilde tasarlamaya çalışırlar. Bazı markaların bir kaç modeli hariç genelde önde tek kameralı akıllı telefonlar mevcut.

Dünyanın en bilinen akıllı telefon değerlendirme platformu olan DxOMark, yapılan testleri, detaylı raporlarını ve hangi cihazların kameralarının da daha iyi olduğunu bize gösteriyor.

DxOMark’a göre en iyi selfie kamerasına sahip akıllı telefonlar

  1. Huawei Mate 40 Pro : 104 puan
  2. Huawei P40 Pro : 103 puan
  3. Asus ZenFone 7 Pro : 101 puan
  4. Samsung Galaxy S20 Ultra 5G (Exynos) : 100 puan
  5. Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G (Exynos) : 100 Puan
  6. Huawei nova 6 5G : 100 puan
  7. Samsung Galaxy Note20 (Exynos) : 100 puan
  8. Samsung Galaxy Note 10+ 5G (Exynos) : 99 puan
  9. Apple iPhone 12 Pro Max : 98 Puan
  10. Apple iPhone 12 Pro : 98 Puan
En İyi selfie Kamerasına Sahip 10 Akıllı Telefon (Nisan ayı)

DxOMark’ın akıllı telefonlar için yaptığı ön kamera incelemelerine baktığımızda ilk sırayı Huawei Mate 40 Pro’nun aldığını görüyoruz. Huawei firması listeye 3 farklı model ile girerken Samsung 4 farklı modelle yer alıyor.

Apple ise 2 farklı model ile listede yer alırken en ilginç sonuç ise Asus markasının ZenFone 7 Pro cihazıyla 3.sıraya çıkmasıdır.

Listedeki telefonların test sonuçlarını incelediğinizde arka kamera testlerinde ilk sıra yer alan cihazların bir çoğunun bu listede yer bulunmadığını görüyoruz. Buda bize markaların daha çok arka kamera üzerinde yoğunlaştığını gösteriyor.

İlginizi Çekebilir:  Lenovo K10 Plus üç kamera ile geliyor

Listede yer almayan fakat burada bahsetmemiz gereken bir cihaz daha var. Oda Xioami Mi 11 Ultra modelidir. Mi 11 Ultra, DxOMarka göre en iyi arka kameraya sahip akıllı telefon. Bu telefonun en büyük özelliği, bir selfie (ön kamera) kamerasına sahip olduğu halde ayrıca istenirse arka kamerayı da selfie kamerası olarak kullanılabilmesidir.

Xiaomi Mi 11 Ultra Arka Ekran

Kamera modülünün yanına entegre edilmiş ekranı isterseniz selfie kamerası olarak kullanabilirsiniz. Bu sayede yüksek çözünürlüklü arka kameralar ile çekim yaparken kendinizi görmeniz mümkün.

Eğer, Mi 11 Ultra’nın bu özelliğini göz önünde bulundurursak en iyi selfie kamerasına sahip akıllı telefon listesinde birinci sırda yer alabileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz