Anasayfa » Linkedin kullanıcılarını üzecek haber: Hikaye özelliği kalkıyor

Linkedin kullanıcılarını üzecek haber: Hikaye özelliği kalkıyor

Teknoklik Editör
Linkedin kullanıcılarını üzecek haber: Hikaye özelliğini kalkıyor

İş dünyasının en popüler sosyal medya platformu Linkedin, hikayeler özelliğini kaldıracağını duyurdu.

Linkedin, kısa süre önce yaptığı güncelleme ile hikayeler özelliğini platforma eklemişti. Üst düzey yönetici olan Liz Li tarafından yapılan açıklamada eylül ayının sonuna doğru bu özelliğin kaldıracağı duyuruldu.

Hikayeler özelliği ile, tıpkı WhatsApp, Instagram ve Facebook platformlarında olduğu gibi 24 saatlik paylaşımlar yapılıyordunuz. Fakat Linkedin kullanıcıları kalıcı içeriklere daha çok önem verdiğinden bu özelliği pek kullanmadılar. Doğal olarak Linkedin için bu özellik gereksiz görüldü ve kaldırılması yönünde karar alındı.

Linkedin’in bu hamlesi, Twitter’ın geçtiğimiz Temmuz ayında Hikayeler (Stories) benzeri hizmeti Fleets’i kapatmasının ardından geldi. Linkedin kullanıcıları gibi Twitter kullanıcılarında kısa ömürlü paylaşımlara pek önem vermediğini görüyoruz.

Ancak diğer sosyal medya platformları, özellikle Snapchat veya Instagram’ın yakın zamanda hikayeler özelliğinden vazgeçeceği pek mümkün görülmüyor. Bu platformalar da bu özellik çok aktif olarak kullanılıyor.

İlginizi Çekebilir:  Facebook Hesabınız Artık 30 Günü Doldurduğu Anda Silinecek

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Yap

Teknoklik Logo
 

Editör'ün Seçtikleri

Faydalı Makaleler

© Teknoklik.net ‘in tüm hakları saklıdır.

 
 

 

 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Devamını Oku