Anasayfa » Twitter, Kendisinde Çalışmak İsteyenlere Kapılarını Açıyor

Twitter, Kendisinde Çalışmak İsteyenlere Kapılarını Açıyor

Teknoklik Editör

Dev Sosyal Medya Platformu Twitter,  Londra’daki merkezinde çalışmak isteyenlere kapılarını açıyor. Firma, ilginç bir şekilde, özgeçminizi tweet atarak göndermenizi kabul ediyor.

Peki Siz Twitter’da çalışmak ister misiniz?

Yeni nesiller, sosyal medya üzerinden eleman alımlarına daha sıcak bakıyor ve bu tür şirketleri daha çok tercih ediyor. İngiltere’de yapılan araştırmalarda, 24 yaş altı gençlerin yüzde 66’sı CV’lerinin yeterince dolu olmadığını düşünüyor ve işe başvurmak istemiyor. Bununda sebebi, kendi özgeçmişlerinde yetersiz deneyim sahibi olmadıklarını düşünmeleri. Bu yüzden klasik özgeçmişler kendilerini tam olarak işverene tanıtmadığı düşünüyorlar.

Twitter verilerine göre, Y kuşağın işverene direk Twitter üzerinden ulaştığını gösteriyor. Mesela, #Jobs hashtagi 2017 Ağustos ayında 3.2 milyon kez kullanılarak, o yıl İngiltere’de en popüler hashtag’lerinden biri oldu.  Aynı şekilde #Hiring hashtagide, işverenlerinde bu konuyla ilgilendiğini gösterdi.

Twitter ise, Londra’daki merkezine 5 kişiyi işe alacak. İş başvurusunu ise sadece Tiwitter üzerinden atılacak tek bir tweetle kabul edecek. Kabul edilen adaylar Twitter İngiltere’deki çeşitli departmanları kapsayan bir gün geçirecekler.

İş başvurusu için, adayların, #OneTweetCV hashtagini kullanarak @TwitterUK’a tweet atmaları gerekiyor. Adayların, GIF’ler, videolar, fotoğraflar, anlar gibi ürün özelliklerinden yararlanmaları tavsiye ediliyor. Tweet atma son tarih 15 Ekim ve başvuru için 18 yaş üstü şartı var. Daha sonra başarılı adaylarla görüşülecek.

Twitter İngiltere Kıdemli Uzmanı Jessica Mansell, başvuru yapacaklara CV’lerini tweet ederken bazı şeylere dikkat etmelerini tavsiye ediyor. Bunlar:

  • İşverenin dikkatine çekmek için tweet’ın sadece yazı değil bazı özelliklerini de kullanın. Görüntü, emoji veya daha fazlasını kullanabilirsiniz. Bu şekilde 280 karakterin dışına çıkabilirsiniz.
  • Gerçek hayatta kullanmadığınız şeyleri söylemeyin. Moda tabirlerden kaçının.
  • Mesajınız Net, Kısa, Yaratıcı olsun
  • Otantik olursanız dikkat çekersiniz.
  • Başvurduğunuz yer yeteneklerle dolu bir yer. Bu yüzden özgeçmişi buraya uyum sağlayabileceğini gösterebilecek şekilde uyarlayın.
İlginizi Çekebilir:  Linkedin kullanıcılarını üzecek haber: Hikaye özelliği kalkıyor

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Yap

Teknoklik Logo
 

Editör'ün Seçtikleri

Faydalı Makaleler

© Teknoklik.net ‘in tüm hakları saklıdır.

 
 

 

 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Devamını Oku