İşte Yeni Güncelleme ile Instagram’a Gelen Özellik

0
514

Ülkemizde ve Dünyada en çok kullanılan Sosyal Platformlardan Instagram bugün yeni bir güncellemesini yayınladı. Güncelleme ile birlikte kullanıcılar artık aradıkları profilleri çok daha kolay bir şekilde bulabilecek.

1

»

Bu güncelleme ile, Instagram, ‘isim etiketi (name tag)’ adıyla yeni bir özellik ekledi. Öncesinde, örneğin, bir kullanıcıyı aramak istediğiniz de karşınıza onlarca hatta binlerce aynı isimde kişiler geliyordu.
2

»

Instagram kullanıcıların en sıkıntı çektikleri sorunda buydu. İşte Instagram bu soruna oldukça güzel bir çözüm üretti ve karşımıza “İsim Etiketi” ile çıktı.
3

»

Bu özellik oldukça basit çalışıyor. ”İsim Etiketi” özelliği ile kullanıcılar kendilerine özgü bir kimlik kartı oluşturuyorlar. Oluşturulan bu kimlik kartını, telefonunuzun kamerası ile okutarak, aradığınız kişinin profiline hiç bir arama yapmadan erişebiliyorsunuz.
4

»

Bu özellik hem iOS hemde Android kullanıcılarının kullanıma açıldı. Sizde kendinize özgü İsim Etiketleri oluşturarak arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.
5

»

Bu özelliği kullanabilmek için, uygulamanın sağ üst köşesindeki bulunan üç satır işaretine tıklayarak, “Ad Etiketi” menüsüne girerek yapabilirsiniz.
İlginizi Çekebilir:  Artık, Instagram Canlı Yayınları Web Sürümünde de Görüntülenecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz