Anasayfa » Instagram, IGTV aracılığıyla ilk kez gelirlerini içerik oluşturucularla paylaşacak

Instagram, IGTV aracılığıyla ilk kez gelirlerini içerik oluşturucularla paylaşacak

Teknoklik Editör
Instagram, IGTV aracılığıyla ilk kez gelirlerini içerik oluşturucularla paylaşacak

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformların başında gelen Instagram, yeni bir özelliğini kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Bu özellik Instagram da içerik oluşturucuları çok sevindirecek.

Instagram, tarihinden ilk kez gelirini paylaşmaya gidiyor. IGTV‘de içerik oluşturuculara, reklamlar  ve bunu görüntüleyenlerin satın alabilecekleri rozetler aracılığıyla kazanç sağlamak istiyor. 

İlk aşamada, Ikea, Puma ve Sephora gibi bir kaç büyük reklam veren firma ile anlaşıldı. Önümüzdeki hafta İngilizce yayın yapan yaklaşık 200 kadar içerik oluşturucu ile IGTV’de reklamlar gösterilmeye başlanacak. 

Reklamlar, yalnızca kullanıcıların paylaşımlarındaki önizlemelerden IGTV videolarını izlemek için tıkladığında görünecek ve en fazla 15 saniye uzunluğunda olacak. Ayrıca YouTube’dakine benzer bir şekilde reklamları  atlayabilme özelliği bulunacak. 

Instagram tarafından yapılan açıklamada, reklamların yalnızca marka dostu içerikle gösterildiğinden emin olmak için içerik oluşturucuların platformdaki genel içerik politikalarından farklı bir Instagram para kazanma politikasına uymaları gerekeceğini söylüyor. Örneğin, insanlar platformdaki videolara yemin edebilir, ancak para kazanmak istediklerinde izin vermeyeceklerini belirtiyorlar. 

Instagram, IGTV aracılığıyla ilk kez gelirlerini içerik oluşturucularla paylaşacak

Instagram’ın sunacağı ve içerik oluşturucularının para kazanacağı diğer modelde,  kullanıcıların Instagram Live aracılığıyla satın alacakları “rozetler” özelliğidir. Kullanıcılar üç farklı rozetten birini alacak. Bunların ilki 0,99 dolar, diğeri 1,99 dolar ve diğeri ise 4,99 dolardır. Rozetleri satın alan kullanıcıların yorum yaptıkları isimlerini yanında özel bir simge konacak. Rozetini satın aldıkları içerik oluşturucunun özel içeriklerine de ulaşabilecek. 

İlginizi Çekebilir:  Instagram Profil Sayfasında Değişikliğe Gidiyor

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Yap

Teknoklik Logo
 

Editör'ün Seçtikleri

Faydalı Makaleler

© Teknoklik.net ‘in tüm hakları saklıdır.

 
 

 

 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Devamını Oku