Anasayfa » Fujufilm, Fotoğraf Makinelerini Dünyanın En Pahalı Web Kamerasına Çeviren Uygulamayı Yayınladı

Fujufilm, Fotoğraf Makinelerini Dünyanın En Pahalı Web Kamerasına Çeviren Uygulamayı Yayınladı

Teknoklik Editör
Fujufilm, Fotoğraf Makinelerini Dünyanın En Pahalı Web Kamerasına Çeviren Uygulamayı Yayınladı

Bir çok şirket, koronavirüs salgını nedeniyle çalışma şekillerinde büyük değişikliklere gitti. Artık şirketler evden çalışma modeliyle işlerine devam ediyor ve bu sebeple video konferans uygulamalarının kullanımı oldukça arttı. Bu durum web kamera satışlarının büyük oranda artışına sebep oldu. 

Bilgisayar veya telefon kameraları yada ilave olarak takılan web kameraları ile istediği verime ulaşamayanlar farklı alternatifler aramaya başladı. Bir çok fotoğrafçı web kamerası almak yerine elindeki cihazlardan çözüm bulmaya yöneldi. Bunlar için Fujifilm, GFX ve X serisi fotoğraf makinelerini, web kameraya dönüştüren bir uygulama geliştirdi. 

Bunu fırsata çevirmek isteyen Fujifilm, yakın zamanda profesyonel fotoğraf makinelerini web kameraya dönüştürecek bir yazılım güncellemesini duyurdu. Fujifilm X Webcam adına sahip yazılım ücretsiz olacak.

Kullanıcılar, yazılımı bilgisayara kurulup fotoğraf makinelerini USB kablo ile bilgisayara bağlayarak web kamera olarak kullanabilecekler. Şirket, “Dijital kameralarımız yerleşik web kameralara göre daha yüksek kaliteye kalitesi, Fujifilm’in benzersiz renk profillerini sunan Film Simülasyon modları gibi gelişmiş işlevlerin yardımıyla web konferansınızı iyileştirecektir.”

Fujifilm X Webcam’in desteklediği fotoğraf makinesi modelleri:

  • GFX100
  • GFX 50S
  • GFX 50R
  • X-H1
  • X-Pro3
  • X-Pro2
  • X-T4
  • X-T3
  • X-T2

Ancak, bu yazılım sadece Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarlarda kullanılabiliyor. Henüz Mac için destek sunmuyor. 

Yukarıdaki listede yer alan bir Fujifilm kamera ve Windows 10 İşletim sistemine sahip bir PC’ye sahip iseniz bu yazılım güncellemesini buradan indirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Apple, Yeni MacBook Air ve Mac Mini'yi Tanıttı

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Yap

Teknoklik Logo
 

Editör'ün Seçtikleri

Faydalı Makaleler

© Teknoklik.net ‘in tüm hakları saklıdır.

 
 

 

 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Devamını Oku