Anasayfa » Kahoot! artık Türkçe dil desteği sunmaya başladı

Kahoot! artık Türkçe dil desteği sunmaya başladı

Teknoklik Editör
Kahoot! artık Türkçe dil desteği sunmaya başladı

Oyun tabanlı eğitim platformu Kahoot!, bugünden itibaren Türkçe dil desteği sunmaya başladığını duyurdu. Türkçe’nin yanında Felemenkçe, Japonca ve Lehçe dil desteğine kavuşan Kahoot!, dünya genelinde 11 farklı dilde kullanıma açılmış oldu. Uygulama, bu sayede global anlamda daha da erişebilir duruma geldi.

Platform, 2012 yılında 5 girişimci tarafından Norveç’te kuruldu. Hızlı bir büyüme gerçekleştiren Kahoot!, 2020 yılının Ekim ayında Japonya merkezli SoftBank Group’tan 216 milyon dolar yatırım aldı. Bu yatırımla beraber piyasadaki konumunu daha da güçlenirdi.

Kahoot’un Türkiye verileri

Kahoot!, bugüne kadar 200’den fazla ülkede kullanılan ve 5 milyardan fazla kullanıcıya ulaşan bir uygulama. Türkçe’nin de platformda en çok kullanılan 10 dil arasında yer almasıyla Kahoot’un Ülkemizde güçlü bir giriş yaptığını söyleyebiliriz. ,

2020 yılında Türkiye’de 22 milyon civarı kullanıcı, Kahoot! oyunlarını oynadı. Bu sayı önceki yıla göre yüzde 105 oranında artış olduğunu gösteriyor. Kullanıcılar arasında son verilere göre, 140 binden fazla öğretmen, 2 milyondan fazla öğrenci ve 340 binden fazla profesyonel katılımcı yer alıyor.

Kahoot! CEO’su Eilert Hanoa tarafından yapılan açıklamada; Türkiye’de şirketlerin, eğitimcilerin, öğrencilerin ve ailelerin Kahoot! kullanımında ciddi artışlar gördüklerini söyledi. Ortaya çıkan bu durumun Türkçe dil desteği eklemesine büyük etken olduğunu söyleyebiliriz.

Eğer siz de Duolingo tarzı oyunlaştırarak öğrenme platformlarından hoşlanıyorsanız Kahoot’u da deneyebilirsiniz. Uygulama hem Android hem de iOS cihazlarda kullanabiliyorsunuz. Akıllı telefonlar üzerinden anlık oynayabilirsiniz. Ayrıca çocuklar ve öğrenciler, DragonBox Algebra 5+ ve Kahoot! DragonBox Algebra 12+ ile matematik öğrenimini eğlenceli hale getirebilirler.

Kahoot! uygulamasında dil nasıl değiştirilir

  • Uygulama kurulu değilse Andorid veya iOS sürümünü indirin.
  • Cihazınızın dili Türkçe ise herhangi bir işlem yapmaya gerek kalmıyor, uygulama otomatik olarak Türkçe’ye geçiş yapacaktır.
  • Cihaz dili başla dil ise uygulamadaki profil simgesine dokunun.
  • Çıkan sayfanda dişli simgesine dokunarak ayarları açın.
  • Dil menüsünde “Türkçe” dilini seçin.
İlginizi Çekebilir:  Bilgisayar Sızan UEFI Rootkit Siber Saldırılarına Dikkat

Kahoot! desteklenen diller

Kahoot! uygulamasının desteklediği diller: İngilizce, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Almanca, Brezilya Portekizcesi, Norveççe, Japonca, Felemenkçe, Türkçe ve Lehçe.

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Yap

Teknoklik Logo
 

Editör'ün Seçtikleri

Faydalı Makaleler

© Teknoklik.net ‘in tüm hakları saklıdır.

 
 

 

 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Devamını Oku