Anasayfa » Microsoft Word, Android telefonlarda 1 milyardan fazla yüklendi

Microsoft Word, Android telefonlarda 1 milyardan fazla yüklendi

Teknoklik Editör
Microsoft Word, Android telefonlarda 1 milyardan fazla yüklendi

Microsoft Word’ün Android telefonlar için olan uygulaması Google Play’dan 1 milyardan fazla indirilerek kuruldu. Şirketin diğer ofis uygulamalarında da indirme sayısı oldukça iyi. 500 Milyon barajını aşan uygulamalar var. 

Elektronik tablo uygulaması Excel, bulut depolama uygulaması OneDrive, notları düzenleme uygulaması OneNote ve sunum hazırlama uygulaması PowerPoint’in her birinin 500 milyondan fazla yüklendiğini görmekteyiz. E-posta uygulaması Outlook’ta ise 100 milyondan fazla indirme var. 

Android Polise, Microsoft’un ofis uygulamalarının bazı üreticilere cihazlarında yüklü gelmesi için para ödediğini ve bu rakamların Google Play Store üzerinden indirilmediğini belirtiyor.

Bu başarının başlangıcı biraz ironik bir hikayeye bağlı. Geçtiğimiz yıl Microsoft’un sahibi Bill Gates’in yaptığı bir röportajda, mobil işletim dünyasında en büyük hatalarının, IOS’u sadece rakip olarak görmek ve uygulamalarını IOS’da kullandırmamak olduğunu itiraf etti.  Microsoft’un mobil çalışmaları rakiplerinin başarısına ulaşmasa da, hala pazarda önemli bir yere sahip. 

İlginizi Çekebilir:  Samsung Galaxy Note 10+ ve Galaxy Note 10'un fiyatları ortaya çıktı

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Yap

Teknoklik Logo
 

Editör'ün Seçtikleri

Faydalı Makaleler

© Teknoklik.net ‘in tüm hakları saklıdır.

 
 

 

 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Devamını Oku