Anasayfa » Instagram’ın “Direk Mesajlaşma” Özelliği Web Sürümüne Eklendi

Instagram’ın “Direk Mesajlaşma” Özelliği Web Sürümüne Eklendi

Teknoklik Editör
Instagram'ın "Direk Mesajlaşma" Özelliği Web Sürümüne Eklendi

En çok sevilen sosyal medya platformlarından Instagram, yeni bir özelliğini de kullanıcılarına sundu. Nihayet, Instagram’ın kendi web sayfasından da doğrudan mesajlar gönderilecek. 

Instagram, diğer sosyal medya platformlarından farklı olarak, mobil uygulamaya daha fazla önem veren bir platform.   O yüzden mobil uygulamada yapılan bir çok işlev, Instagram’ın internet sitesinde yapılamıyor. Bunlardan biride direk mesaj yollama özelliği. 

Bugünden sonra, Instagram kullanıcıları, internet sitesi üzerinden de mesajlaşabilecekler. Yalnız hemen sevinmeyelim, bu işlev şuan test aşamasında. Bugün itibari ile aktif olan özellik şimdilik sadece, rastgele seçilmiş  küçük bir kullanıcı kitlesi tarafından kullanılacak. İlerleyen zamanlarda tüm kullanıcılara aktif edilecek ve internet sitesi üzerinden de direk mesajlaşma imkanı yakalayacaklar. Yalnız, bu özelliğin tüm kullanıcılara ne zaman açılacağı henüz net değil. 

Instagram'ın "Direk Mesajlaşma" Özelliği Web Sürümüne Eklendi

Instagram’ın internet sitesi üzerinden doğrudan mesajlaşma deneyimi, aynı mobil cihazlardakiyle aynı olacaktır. Mobilde olduğu gibi; bir veya birden çok kişiye mesaj gönderebilir, bir mesajı beğenebilir veya yeni mesaj grupları oluşturabilirsiniz. Farklı olarak, bilgisayarınızın masaüstünden bir fotoğrafı direk mesajla paylaşabilirsiniz. 

Instagram'ın "Direk Mesajlaşma" Özelliği Web Sürümüne Eklendi

Bu yeni özellik, Facebook’un her geçen gün mesajlaşmaya daha çok önem verdiğinin göstergesi. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ‘in New York Times’a verdiği demeçte, grup sohbetlerinin ve özel mesajlaşmanın kendisinin ve şirketin öncelik vereceğini konular arasında olduğunu söyledi. 

Şirketin planları arasında, Facebook, WhatsApp ve Instagram kullanıcılarının, kullandıkları platforma bakılmaksızın birbirlerine mesaj göndermesine izin vermekte var. Bu söylenti tüm kullanıcıları heyecanlandıran bir durum.

Ne zaman olur bilinmez ama yeni gelişmelerin takipçisi olup size aktarmaya devam edeceğiz. 

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp, 6 yeni çıkartma paketi ile ilginizi çekecek

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Yap

Teknoklik Logo
 

Editör'ün Seçtikleri

Faydalı Makaleler

© Teknoklik.net ‘in tüm hakları saklıdır.

 
 

 

 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Devamını Oku