Anasayfa » Instagram’da Yeni Güvenlik Ayarı

Instagram’da Yeni Güvenlik Ayarı

Teknoklik Editör

Sosyal medya platformların kullanımı arttıkça güvenlik problemleri de büyüyor. Bu risklere karşı dünyanın en popüler sosyal medya uygulaması Instagram’da önlem alıyor. Instagram’a getirilen çift faktörlü kimlik doğrulaması özelliği ile kullanıcıları güvenlik risklerine karşı koruma altına alıyor.

Ayarlardan, “iki farklı kimlik doğrulaması” aktif duruma getirdiyseniz hesabınızı daha güvenli hale getirmiş olursunuz. Bu ayarı ayarladıktan sonra hesabınıza gireceğiniz zaman, giriş işleminiz iki adımda da uygulanıyor.

Önce kullanıcı adı ve girişi yapılıyor, daha sonra kaydettiğiniz telefona doğrulama kodu geliyor. Bu kodu girmeniz yeterli oluyor.

Doğal olarak, bu geliştirme ile bu özelliği aktif ettiğinizde mesaj beklemek zorundasınız. Ayarlar/Güvenlik kısmından İki faktörlü kimlik doğrulaması seçeneğine tıkladığınızda, kimlik doğrulama uygulaması adı altında bir madde göreceksiniz.

Bunu seçtiğinizde, telefonunuzda bu kodu sağlayabilecek bir uygulamanın olup olmadığı kontrol edilecek. Eğer yoksa uygulamayı indirmenizi isteyecek ve indirme sayfasına yönlendirileceksiniz.

Uygulamayı indirdikten sonra hesabınıza girmek için gereken doğrulama kodu bu uygulama üzerinden gelecek.

Uygulamayı kullanmanın amacı herhangi bir şekilde SIM kartınız başka birinin eline geçerse hesaplarınızın kötüye kullanılmasını önlemek için.

İlginizi Çekebilir:  Artık, Instagram Canlı Yayınları Web Sürümünde de Görüntülenecek

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Yap

Teknoklik Logo
 

Editör'ün Seçtikleri

Faydalı Makaleler

© Teknoklik.net ‘in tüm hakları saklıdır.

 
 

 

 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Devamını Oku