Merek Edenler için, En Çok Kullanılan iPhone Modeli Belli Oldu

0
427

Son günlerde telefon fiyatlarında genel bir artış olduğu gibi iPhone modellerde de fiyatlar arttı. Bu durum sadece Ülkemize has bir durum değil, global pazarda da iPhone modellerde artışlar oldu. Fiyatların yükselmesine rağmen iPhone’a olan talepte bir azalma yok. Peki iPhone modellerde en çok hangi modellere ilgi var. En çok kullanılan modeller hangisi? Detaylar…

En çok kullanılan iPhone modeli belli oldu

2017 yılından sonra akıllı telefon pazarın başlayan değişim rüzgarı fiyatlara da yansıdı. Artık makalar amiral gemisi modellerini 1000 dolar üstünde satışa sunuyor. Özellikle Apple ürünlerinde bu artış gözle görülür ölçüde fark etti.

Apple modellerde fiyatı artışının sebeplerinden bazıları, LCD ekrandan OLED ekrana geçilmesi, tasarımların değişmesini sayabiliriz. Fiyat artışlarının gölgesinde yapılan satışlarda en çok kullanılan iPhone modelleri neledir. Gelin bakalım…

Mobil uygulamalar üzerinde araştırma ve analizler yapan Flurry Analytics, en son yayınladığı rapora göre, dünya genelinde en çok kullanılan Apple ürünü, iPhone 7’dir. Cihaz 2016 yılında satışa sunulmuştu.

Yayınlanan rapora göre,

  • iPhone 7 – yüzde 15.4
  • iPhone 7 Plus – yüzde 12.7
  • iPhone 6s – yüzde 12.4

kullanım oranları ile en çok kullanılan ilk üç akıllı Apple cihazı.

Ayrıca raporda diğer detay ise, iPhone XS ve XS Max modellerinin önceki yıl çıkan iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’tan daha çok satması.

İlginizi Çekebilir:  Andorid 11 güncellemesi alacak Samsung telefonlar belli oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz