Anasayfa » Alibaba’nın Kurucusu Nakitsiz Bir Toplum İstediğini Belirtti

Alibaba’nın Kurucusu Nakitsiz Bir Toplum İstediğini Belirtti

Teknoklik Editör

Günümüzde, nakitsiz ödeme sistemi olan Bitcoin ortalığı kasıp kavurmakta. Bir çok büyük şirketlerin ve yöneticilerinin de ilgisini çekmekte.

Bunlardan biride, Asya’nın en büyük e-ticaret sitesi olan Alibaba’nın kurucusu Jack Ma’dir. Jack Ma, Bitcoin ve blockchain teknolojisi ile yakından ilgilendiğini ve nakitsiz bir toplumun oluşturulabilmesi için nasıl bir çalışma yapılabileceği konusunda araştırma yaptığını belirtti.

Ayırca Jack Ma, bu düşüncesi doğrultusunda, Bitcoin ve diğer önemli kripto para birimleri incelediği ve bunların piyasaya hangi yönde değer katabileceğini araştırdığı belirtti. Nakitsiz bir toplum için blok zinciri teknolojisinin güçlü bir aday olduğunu söyledi.

CCN’de yer alan habere göre, Ma şöyle konuştu:

“Blok zinciri teknolojisiyle ve özelikle nakitsiz toplum projesi ile ilgileniyorum. İnsanları nakit kullanmaya bi evreye taşımak benim işim. Toplumda herkesin ihtiyacı olan parayı sağlamak, ancak şeffaf ve sürdürülebilir olması ile mümkün olacağına inanıyorum. Yolsuzluklardan nefret ediyorum. Benim imkanlarımın sınırlı olması sorun değil fakat başka birinin benim imkanlarım üzerinden pis işler yapmasını istemem. Bu yüzden de nakitsiz bir toplum istiyoruz.”

İlginizi Çekebilir:  Donald Trump, Yine Apple'a Ateş Püskürdü

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Yap

Teknoklik Logo
 

Editör'ün Seçtikleri

Faydalı Makaleler

© Teknoklik.net ‘in tüm hakları saklıdır.

 
 

 

 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Devamını Oku