Alibaba’nın Kurucusu Nakitsiz Bir Toplum İstediğini Belirtti

0
433

Günümüzde, nakitsiz ödeme sistemi olan Bitcoin ortalığı kasıp kavurmakta. Bir çok büyük şirketlerin ve yöneticilerininde ilgisini çekmekte.

Bunlardan biride, Asya’nın en büyük e-ticaret sitesi olan Alibaba’nın kurucusu Jack Ma’dir. Jack Ma, Bitcoin ve blockchain teknolojisi ile yakından ilgilendiğini ve nakitsiz bir toplumun oluşturulabilmesi için nasıl bir çalışma yapılabileceği konusunda araştırma yaptığını belirtti.

Ayırca Jack Ma, bu düşüncesi doğrultusunda, Bitcoin ve diğer önemli kripto para birimleri incelediği ve bunların piyasaya hangi yönde değer katabileceğini araştırdığı belirtti. Nakitsiz bir toplum için blok zinciri teknolojisinin güçlü bir aday olduğunu söyledi.

CCN’de yer alan habere göre, Ma şöyle konuştu:
“Blok zinciri teknolojisiyle ve özelikle nakitsiz toplum projesi ile ilgileniyorum. İnsanları nakit kullanmaya bi evreye taşımak benim işim. Toplumda herkesin ihtiyacı olan parayı sağlamak, ancak şeffaf ve sürdürülebilir olması ile mümkün olacağına inanıyorum. Yolsuzluklardan nefret ediyorum. Benim imkanlarımın sınırlı olması sorun değil fakat başka birinin benim imkanlarım üzerinden pis işler yapmasını istemem. Bu yüzden de nakitsiz bir toplum istiyoruz.”
İlginizi Çekebilir:  LG akıllı telefon üretimini bıraktı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz