Anasayfa » Amazon Türkiye’deki faaliyetlerini genişletmek için Ceva Lojistik ile anlaştı

Amazon Türkiye’deki faaliyetlerini genişletmek için Ceva Lojistik ile anlaştı

Teknoklik Editör
Amazon Türkiye'deki faaliyetlerini genişletmek için Ceva Lojistik ile anlaştı

Dünyanın en büyük e-ticaret firması Amazon, Türkiye’deki operasyonlarını büyütmeye devam ediyor. Firma, Gebze’de operasyon merkezlerini genişletmek için Ceva Logistics ile anlaştı.

2018 yılı itibariyle Ülkemizde faaliyet göstermeye başlayan Amazon, pandeminin etkisiyle e-ticarette bekleneninde üstünde cirolara ulaştı. Büyüyen e-ticaret hacmiyle Türkiye’deki operasyonları genişletme kararı aldı. Şirket bu kapsamda, Gebze’de operasyon merkezi kurulması için Ceva Lojistik ile anlaştı.

Amazon Türkiye'deki faaliyetlerini genişletmek için Ceva Lojistik ile anlaştı

Gebze’de kurulacak tesiste, ürünlerin depolanması, stok yönetimi ve ürünlerin dağıtımı gibi bir çok işlemden Ceva Lojistik sorumlu olacak. Ayrıca bu yeni yatırımla beraber binden fazla kişiye yeni iş imkanı doğacak.

Amazon, dünya uyguladığı bir çok sistemi Ülkemizde de uygulamaya devam ediyor. Bunlardan biride, genel cirosunun büyük bir kısmını oluşturan ve kullanıcılara ücretsiz hızlı kargo teslimat veren ‘Prime’ servisini kullanıma açmasıdır.

Ayrıca, 2 sene önce de satıcılar için kargo hizmetini getirdi. Bu sayede Amazon, satıcı adına ürünleri kendi deposunda muhafaza edip, siparişlerini paketleyip kargo işlemlerini yapabiliyor. Bunun içinde küçük bir ücret alıyor. Satıcılar, Amazon ile entegre çalışan bu sistemle de büyük bir zahmetten de kurtulmuş oluyorlar.

Amazon, bu hafta market kategorisinde, gıda ve içecek alanına da satış yapmaya başladı. Alkolsüz içeceklerden konserveye, makarnadan baklagillere binlerce ürün bu kategori altında satılıyor.

Bütün bu sistemin işleyişini üstlenecek olan Ceva Lojistik, 160’dan fazla ülkede faaliyet gösteriyor ve 78 bin çalışanı bulunuyor.

İlginizi Çekebilir:  Amazon Yeni Müzik Platformunu Duyurdu

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Yap

Teknoklik Logo
 

Editör'ün Seçtikleri

Faydalı Makaleler

© Teknoklik.net ‘in tüm hakları saklıdır.

 
 

 

 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Devamını Oku