WhatsApp kullanıcıların merakla beklediği özelliği hala aktif etmedi

0
356

Whatsapp, 4 ay önce duyurduğu ve kullanıcıların merakla beklediği grup ayarları ile ilgili yeni özelliğini hala aktif etmedi. 

Dünya’da en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, 1.5 milyardan fazla insana ulaşmış durumda. Gerek bilgisayar ortamında gerek telefon ile aktif olarak insanlar bu uygulamayı kullanıyor.  Bu kadar kullanıcıya hitap eden Whatsapp firması da boş durmayıp uygulamayı düzenli olarak güncelliyor ve yeni özellikler eklemeye devam ediyor. 

En son duyurulan özelliği ile artık kullanıcıların grup davetlerini kabul etme veya red etme imkanı sağlanacak. Whatsapp kullanıcıların çoğunluğu katılmak istemedikleri gruplara eklenmekten hoşlanmadıklarından bu özelliği bekliyorlardı. 

Ancak, nisan ayının başında ilan edilmesine rağmen, bu özellik henüz tüm kullanıcılar için aktif hale getirilmemişti. Blog yazısında, WhatsApp, önümüzdeki haftalarda küresel bir lansman yapması beklenirken yeni gizlilik ayarının sadece birkaç kullanıcıya aktif edildiğini itiraf etti.

Edinilen bilgiye göre gizlilik ayarı Ayarlar> Hesap> Gizlilik> Gruplar seçeneğine gidip ardından üç seçenekten birini seçerek etkinleştirilebilir:

1) Hiç Kimse  2) Kişilerim 3) Herkes.

Hiç Kimse Seçeneğinde; Kullanıcıların size davet göndermesi ve sizinde davete onay vermeniz halinde gruba katılabiliyorsunuz.  Bu davetiyelerin süresi 3 gündür. 

Kişilerim Seçeneğinde; Rehberinizdeki kişiler sizi otomatik olarak ekleyebiliyorlar. Sizden onay almalarına gerek kalmıyor.

Herkes Seçeneğinde; Rehberinizde olsun yada olmasın herkes sizi otomatik olarak gruplara dahil edebiliyor. Şuan ki hali gibi…

1.5 Milyar Whatsapp kullanıcısı bu özelliği merakla bekliyor…

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp Tartışmasıyla ICQ Efsanesi Yeniden Doğdu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz