Artık Evinizdeki Perdeler Elektrik Üretebilecek

0
724

Güneş enerjisinden yararlanarak elektrik üreten dünyanın ilk ve tek katlanabilir perde görünümündeki Solar Perde (Curtain), fonlamaya açıldı.

1

»

Güneş ışığının bol olduğu Ülkemizde, güneş enerji paneli olarak tasarlanan perde görünümündeki Solar Perde (Curtain), evlerin elektrik ihtiyacını karşılayabilecek.
2

»

Genelde güneş enerjisi panelleri çatıya veya bir arazi üzerine yerleştirilir. Fakat böyle bir olanağı olmayanlar için de çözüm var. İşte bu tür çözüm arayanlar, Solar Curtain sayesinde, 4 kişilik bir ailenin yıllık elektrik tüketiminin üçte biri kadar enerji sağlayabilecek.
3

»

Solar Curtain güneş paneli fermuar tasarımı ile kolayca çıkarılabilir. Ön kısmında onlarca renk ve desen seçeneğiyle bir stor perde görünümüne sahip.
4

»

Perdenin dışarıya bakan kısmında yüzde 22 verimli hücrelerden oluşan güneş paneli bulunuyor.
5

»

Gün içinde perde işlevi gören Solar Curtain, aynı zamanda güneş enerjisinden elektrik üretiyor.
6

»

Mobil uygulama ile uzaktan perdeyi kontrol edebiliyorsunuz. Ayrıca anlık üretilen elektrik miktarı da takip edilebiliyorsunuz.
7

»

Tak çıkar sistemiyle kolay kurulan perde, duvara veya tavana da monte edilebiliyor. Elektriği kullanmak istediğinizde perdeden çıkan tek bir kablo ister doğrudan prize takılabilirken, akü ile de depolama sağlanabiliyor.
İlginizi Çekebilir:  Dünyanın En Zengin İnsanın Kısa Hayat Hikayesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz