Bill Gates en sonunda koltuğunu kaptırdı

0
477

Forbes dergisi, her yıl olduğu gibi bu yılda “En Zengin 400 Amerikalı” listesini yayınladı. Son 24 yıldır birinciliği elinde tutan Microsoft’un kurucusu Bill Gates, bu yıl koltuğunu Amazon’un CEO’su Jeff Bezos’a kaptırdı.

Forbes dergisi tarafından 37 yıldır yayınlanan “En Zengin 400 Amerikalı” listesinde ilginç sonuçlar ortaya çıktı.

Amazon Jeff Bezos

Bill Gates’i koltuğundan indirerek, listenin ilk sırasına yerleşerek ABD’nin en zengin ismi olan Amazon’un CEO’su Jeff Bezos, bir yılda servetine 78,5 milyar katarak toplam serveti 160 milyar dolara ulaştı.

En Zengin 400 Amerikan firmaları, servetlerini geçen yıla göre 0,2 trilyon dolar arttırarak 2,7 trilyon dolardan 2,9 trilyon dolara yükseldi. 24 yıl boyunca birinciliği elinde bulunduran Microsoft’un kurucusu Bill Gates ise bu yıl 97 milyar dolarlık servetiyle listede ikinci sırada yer aldı.

Üçüncü sırada ise 88,3 milyar dolarlık serveti ile Berkshire Hathaway’ın sahibi Warren Buffett yer aldı.

4.Sırada ise, geçen yıla göre 10 milyar dolar servet kaybeden Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg yer aldı. Bu yılki serveti 61 milyar dolar. Forbes listesinde beşinci isim ise 58,4 milyar dolar servetiyle Oracle’ın kurucusu Larry Ellison oldu.

Trump, serveti aynı kaldı ama listede geriledi

Geçen yıl 248. olan ABD Başkanı Donald Trump ise listede 259. sıraya geriledi. Trump’ın serveti 3,1 milyar dolar ile bu yıl da aynı kaldı.

İlginizi Çekebilir:  Apple'dan Netflix'e Karşı Atak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz