Lexar’ın Yeni Distribütörü Belli Oldu

1
971

Geçtiğimiz yıllarda, tüketici flash depolama alanında dünyanın sayılı firmalarından olan Longsys, Lexar markasını satın almıştı. 31 Ağustos 2017 tarihinde gerçekleşen bu satınalma ile, daha önce Amerikan şirketi Micron Technology elinde olan Lexar markası, tüm haklarını ile Çin merkezli Longsys’ye geçmişti. 

20 yıllık bir geçmişe sahip olan Lexar markası, geçtiğimiz hafta yapılan distribütörlük anlaşması ile Ülkemizde Multimedya Bilgisayar tarafından temsil edilecek. 

Multimedya Bilgisayar tarafından yapılan açıklamada, “25 yıldır bilgisayar sektöründen başta A4 tech ve Toshiba markaları olmak üzere bir çok markayı temsil etmekteyiz. Lexar markasının distribütörü olduğumuz için çok memnunuz. Lexar çok iyi bir marka. Mevcut müşterilerimizle, yeni markamızı, Lexar’ın yenilikçi çözümleri ve desteği ile ülkemizde iyi yerlere getireceğimizi ümit ediyoruz.” diye belirttiler. 

Ayrıca, yapılan açıklamada “Lexar’ın Dahili ve Harici SSD, Flash Bellek ve RAM ürünlerinin yetkili distribütörlüğünü aldıklarını ve ilk yüklemelerinin bu hafta içinde depolarına ulaşacağını ve satışına başlanacağını” belirttiler. 

Lexar Hakkında

Lexar 1996 yılında kuruldu. Lexar 2006 yılında Micron Technology tarafından satın alınmış ve daha sonra Micron’un bir yan kuruluşu olan Lexar Media adı altında Crucial Technology ile birleştirilmiştir. Lexar JumpDrive ticari markası, ileriki zamanlarda USB flash sürücüler terimi ile eş anlamlı olarak kullanılmıştır.

31 Ağustos 2017’de Lexar, Çin merkezli bir flash bellek şirketi olan Longsys tarafından satın alındı. Longsys, California’da ABD ve Kanada’da Lexar markalı ürünleri pazarlayacak yeni bir ABD şirketi olan Lexar International’ı kurdu. Hong Kong, PRC’de bulunan bir başka yeni bağlı şirket olan Lexar Co., Ltd. ise, Asya’da Lexar markalı ürünleri pazarlayacak.

Lexar, depolama çözümlerinde en önde gelen markalardandır. Lexar, 20 yıldan uzun bir süredir depolama standartları, flash tasarımı, bileşen geliştirme ve tedarik zinciri yönetiminde liderdir. 

İlginizi Çekebilir:  Huawei Telefonlara Özel Hafıza Kartları Lexar Markasıyla Türkiye'de

Multimedya Bilgisayar Hakkında

Multimedya Bilgisayar 1996 yılında kurulan sektörün ilk firmalarındandır. Yaklaşık 25 yıldır bir çok markaların distribütörlüğünü yapmış ve hala aktif olarak A4 Tech, Toshiba, Bloody, Kioxia, Avermedia ve Lexar markaların distribütörlüğünü yürütmektedir. 

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz