Çinli Akıllı Telefon Üreticisi Türkiye’ye Geliyor

0
247

Türkiye, akıllı telefon pazarında en hareketli ülkeler arasında bulunuyor. Bu yüzden bir çok markanın gözü Ülkemizde. Çinli üreticilerden Huawei, Xiaomi ve Oppo daha önce Türkiye pazarına giriş yapmış epey ilerleme kaydetmişlerdi. Fakat Vivo markası dünya çapında oldukça iyi olmasına rağmen Ülkemizde henüz satışa başlamadı. Vivo Türkiye pazarına girecek mi, girecekse ne zaman girecek gibi akla takılan sorular artık cevabını buldu.

Oppo’nun çatısı altında faaliyet gösteren Vivo’nun, Eylül ayında yeni telefonlarıyla Türkiye pazarına girmesi bekleniyor. Önümüzdeki günlerde basın toplantısıyla duyurusunun yapılacağı bu gelişme rekabeti kızıştıracağa benziyor.

Vivo, akıllı telefon ürünlerinde her seviyede modelleri bulunuyor. Fakat ağırlıklı olarak orta ve üst seviye ürünleri ile biliyor. Edinilen bilgilere göre firmanın Türkiye pazarına ilk olarak orta seviye bir akıllı telefon ile giriş yapacağı konuşuluyor. Ancak net olarak hangi modelin olacağı belli değil.

Vivo, ürünlerinde fiyat performans oranına çok önem veren firmalar arasında olduğundan Ülkemizde iyi bir satış grafiği yakalama ihtimali epey yüksek.

Özellikle, Rusya’da yapılan 2018 Dünya Kupası Organizasyonunda adından çok söz ettiren ve büyük bir çıkış yakalayan Firmanın Ülkemizde nasıl bir yol izleyeceği merak konusu. Artık bekleyip göreceğiz.

İlginizi Çekebilir:  Vivo, 48 MP Kameralı Yeni Akıllı Telefonunu Vivo Y9s'yi Tanıttı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz