Google Haritalar’ın Android versiyonuna Pusula özelliği geri geldi

0
62

Google, 2019 yılında kaldırdığı Pusula özelliğini, Google Haritalar’ın Android versiyonuna tekrar eklediğini açıkladı. Bu kararın alınmasına sebep olan en büyün etken, bu durumdan pek memnun olmayan Google fanlarının baskısıdır.

Daha önce haritanın sağ tarafında yer alan küçük pusula widget uygulamadan kaldırılmıştı. Firma bunu, “harita ekranını daha temiz hale getirme” niyetiyle yaptığını açıklasa da kullanıcılar tarafından bu durum pek beğenilmedi ve tepkilere sebep olmuştu.

Android kullanıcılarını daha çok sinir eden şey, bu özelliğin iOS sürümünde kaldırılmaması ve kullanılmaya devam edilmesiydi. Doğal olarak kullanıcılar, bazen Google’un kendilerini ikinci sınıf vatandaş yerine koyduğu hissine kapılıyordu.

Tepkilere kulak asmayan Google, pusulanın Android’de Google Haritalar’a geri döndüğünü açıkladı. İşte yapılan açıklama:

“Bunu Siz istediniz ve biz sizi duyduk! Pusulanın Android için Google Haritalar’da geri döndüğünü duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Pusula, Navigasyon ekranını temizlemek amacıyla 2019’un başlarında Android için Haritalar’dan kaldırılmıştı, ancak yoğun destek nedeniyle geri döndü!”

Google Haritalar'ın Android versiyonuna Pusula özelliği geri geldi

Pusula, dana önceki haliyle kenar çubuğunda görüntülenecek. Görseldeki gibi kırmızı pusula oku size kuzeyi gösterecek ve gittiğiniz yönü belirlemede size yardımcı olacaktır.

Bu özelliği kullanabilmeniz için, Google Haritalar sürüm 10.62’yi yüklemeniz gerekiyor. Uygulamayı hemen Play Store platformu üzerinden güncelleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  2020 için Ücretsiz ve En İyi Android Video Düzenleme Uygulamaları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz