Anasayfa » Konteyner Ev başvurusu nasıl yapılır?

Konteyner Ev başvurusu nasıl yapılır?

Teknoklik Editör
Konteyner Ev başvurusu nasıl yapılır?

6 Şubat tarihinde gerçekleşen Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde iki deprem, o bölgedeki 11 ilimizi etkiledi. Bu depremler sonrasında ne yazık ki bir çok ev ve binalar yıkıldı ya da girilemeyecek duruma geldi. İlk aşamayı araba ya da çadırda geçiren bölgedeki vatandaşlarımız için şimdi e-Devlet üzerinden konteyner ev başvurusu açıldı. Peki, Konteyner Ev başvurusu nasıl yapılır? Kira yardımı alan başvurabilir mi? Sizin için bu doruların cevabını derledik…

Kira yardımı alan Konteyner ev başvurusu yapabilir mi?

Deprem sonrası barınma ihtiyacını karşılaşmak için e-Devlet üzerinden Konteyner ev yardım talebinde bulunmak mümkün. e-Devlet üzerinde belirtilen bilgilere göre, bu yardım alındığı takdirde depremzedelere aylık olarak barınma yardımı yapılmayacak. Onun yerine tek seferlik 15.000 Türk lirası taşınma desteği sağlanacak.

Yani, e-Devlet üzerinden başvuru yapacak depremzedeler, barınma desteğini yada konteyner ev desteğinden birini seçmek durumunda.

e-Devlet üzerinden Konteyner Ev başvurusu nasıl yapılır?

e-Devlet üzerinden başvuru yapmak için aşağıda yer alan adımları izleyebilirsiniz.

  • Öncelikle e-Devlet sitesinden hesabınıza giriş yapın.
  • Arama çubuğuna “afetzede barınma” yazın, ekrana çıkan “Afetzede Barınma Desteği Başvurusu (Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı)” seçeneğine tıklayın.
  • İkinci olarak ekranda yer alan Başvuru Formu’nu doldurun. Başvuru formunda yer alan, hasar gören konuttaki ev sahibi/kiracı, adres, hasar durumu gibi bilgileri eksiksiz olarak doldurun.
  • Üçüncü olarak, “Konteyner Ev Talebinde Bulunmak istiyor musunuz?” sorusuna “Evet” seçeneğini işaretleyip, telefon numaranızı girdikten sonra alt kısma inin.
  • En son adım olarak, “Yukarıdaki bilgilendirme yazısını okudum ve kabul ediyorum.” ve “Başvuru formunda yer alan verilerin doğruluğunu kabul ediyor ve onaylıyorum.” seçeneklerini işaretledik sonra Başvur seçeneğine tıklayın.
  • Bu şekilde e-Devlet üzerinden Konteyner Ev başvurunuz tamamlanmış olacaktır.
İlginizi Çekebilir:  Duyarlı reklamların yükseklik boyutu nasıl sınırlandırılır?

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Yap

Teknoklik Logo
 

Editör'ün Seçtikleri

Faydalı Makaleler

© Teknoklik.net ‘in tüm hakları saklıdır.

 
 

 

 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Devamını Oku