Anasayfa » Gmail, Aktif 1.5 Milyar Kullanıcıya Ulaştı

Gmail, Aktif 1.5 Milyar Kullanıcıya Ulaştı

Teknoklik Editör

Dünyanın en çok kullanılan e-posta hizmeti Google’ın sahibi olduğu Gmail’in aktif kullanıcı sayısı 1.5 milyar kişiye ulaştı. Gmail’in Twitter’dan yaptığı paylaşımda “1.5 milyar kullanıcı…. Teşekkür ederiz” denilerek kullanıcılarına teşekkür edildi.

Bu sayıya birden ulaşılmadı. Google tarafından 2004 yılında kurulan Gmail, 2012 yılına gelindiğinde 500 milyon kullanıcıya ulaşıldı. Daha sonraki 4 yılda 500 milyon kullanıcı ilave edilirken, üçüncü 500 milyon kullanıcıya ise son 2.5 yılda ulaşıldı. Bu da gösterdi ki 2016 yılından beri Gmail yüzde 50 büyüme gerçekleştirdi.

Google’un arama motoru hizmetinden sonra en çok kullanılan servisi olan Gmail böylece aktif 1.5 milyar kullanıcıya ulaştı. Gmail 2008 yılı ortasından sonra yeni tasarımına kavuşmuştu. Yeni tasarımla beraber,  Takvim, Notlar, Görevler gibi servislerine Gmail’in arayüzünden ulaşma imkanı geldi.

İlginizi Çekebilir:  Google Chrome, Artık Birçok Cihazda Kullanılamayacak

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Yap

Teknoklik Logo
 

Editör'ün Seçtikleri

Faydalı Makaleler

© Teknoklik.net ‘in tüm hakları saklıdır.

 
 

 

 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Devamını Oku