Anasayfa » GDG DevFest Gönüllüleri 6.Kez İstanbul’da Buluşuyor

GDG DevFest Gönüllüleri 6.Kez İstanbul’da Buluşuyor

Teknoklik Editör

Bu zamana kadarki en büyük GDG DevFest Istanbul 4 Kasım 2018 Günü UNIQ İstanbul’da gerçekleştirilecek. Festival GDG Istanbul ekibi tarafından altıncı kez düzenleniyor.

Pazar günü gerçekleşecek festivalde, 30 dan fazla konuşmacı 4 oturum yapacaklar. Tüm gün sürmesi planlanan oturumlarda,  Cloud, Machine Learning, Design ve Android konularında teknolojik bilgiler verilecek.

GDG Istanbul Detayları?

Google teknolojilerine ilgi duyan yazılımcıların bir araya gelerek meydana getirdikleri bir topluluk olan Google Developer Group(GDG), 100 den fazla ülkede 500’ün üzerinde gönüllülerden oluşmaktadır. GDG Istanbul’da Türkiye ayağını oluşturmaktadır.

Aylık bazda etkinlikler yapan GDP Topluluğu ele aldıkları konuları katılımcıları ile paylaşıyor. Ayrıca bunlara ilave her yıl bahar dönemi ile yılın sen çeyreğinde etkinliklere de büyük katılımlar olmaktadır. Yıl sonu olan etkinlik Devfest, baharda olan ise Women Techmakers IWD olarak adlandırıyorlar.

GDG Devfest nedir?

GDG’de yer alan kişiler tarafından organize edilen ve her yıl yapılan etkinliklerin en önemlisi non-profit konferanslardan oluşan GDG Devfest’dir.

Geçen sene dünya üzerinde 200 Devfest organize edildi. Bunlardan biri olan GDG İstanbul şimdiye kadar yapılan Devfest’lerin en büyüğü olacak. Yazılım konferansı GDG İstanbul ekibi tarafından düzenlenecek ve 7’si yabancı 36 konuşmacıyla gerçekleştirilecek. Yaklaşık 1000 katılımcının katılması planlanan program, 5 salonda 36 oturumla yapılacak. Bayanlarında ilgi gösterdiği konferansın katılımcılarının yüzde 25 bayanlardan oluşacak.

Altıcı kez bir araya gelecek GDG gönüllüleri, cloud, iot, mobil ve web teknolojileri, machine learning & ai ve kullanıcı deneyimi konularında bilgilerini paylaşacaklar.

Etkinlikler ve GDG Istanbul hakkında gerekli bilgiyi gdg.ist adresinden alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Google'dan Chrome İçin Oyun Müjdesi

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Yap

Teknoklik Logo
 

Editör'ün Seçtikleri

Faydalı Makaleler

© Teknoklik.net ‘in tüm hakları saklıdır.

 
 

 

 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Devamını Oku