Anasayfa » Avasya Teknoloji, Molecule Markasıyla Oyun Pazarına Hızlı Bir Giriş Yaptı

Avasya Teknoloji, Molecule Markasıyla Oyun Pazarına Hızlı Bir Giriş Yaptı

Teknoklik Editör
Avasya Bilgisayar Molecule markasıyla oyun pazarına giriş yaptı

Bilişim sektörünün parlayan firmalarından Avasya Teknoloji, oyun pazarına Molecule markasıyla hızlı bir giriş yaptı. 

Geçen yıl dünya genelinde oyun sektörünün toplam cirosu 150 milyar doların üzerine çıkmıştı. 2018 yılında ise bu tutar yaklaşık 138 milyar dolar idi. Ülkemizde ise oyuncuların sayısı 2 milyon artarak 32 milyona çıkmasıyla toplam oyun hasılatı 830 milyon doları buldu. Ülkemiz, bu ciro ile dünya genelinde 18’inci sıradaki yerini korurken, 2020 yılı için ise 1 milyar dolar hasılat bekliyor. 

Oyun sektörü her yıl katlanarak büyümeye devam ediyor. Bu büyümenin etkisiyle bir çok firma bu pazarda olmak istiyor. Bunlardan biride Avasya Teknoloji.

Avasya Teknoloji, teknolojik değişimleri ve gelişmeleri yakından takip eden bir firma. Sunduğu hizmetlerin başında, bulut çözümleri, sunucu&veri depolama, yedekleme çözümleri, ağ ve güvenlik çözümlerini sıralayabiliriz. 

Avasya Bilgisayar Molecule markasıyla oyun pazarına giriş yaptı

Ayrıca bir çok büyük kurumsal firmalara tedarik çözümleri sunan Avasya Teknoloji, bu atılımıyla oyun sektörüne renk getireceğe benziyor. Online platformlarda ‘techburada’ ismiyle satış yapan firma; 2021 yılında 25 milyon dolar ciro hedefliyor. 

Avasya Teknoloji, Genel Müdür Yardımcısı ve Oyun Ekipmanlarının Yöneticisi Cansu Gül, “Amacımız oyun pazarına renk getirmek ve mevcut pazara katma değer sağlamak olacak. Ekip olarak yeni nesil, dinamik, kullanıcı dostu bir marka yaratmak için epey çalışmalar yaptık. Ürün konfiglerini, modellerini, hatta markamızın rengini bile yeni nesil genç kullanıcılardan esinlenerek belirledik. Ve sonunda ‘molecule gaming pc’ markasını oluşturduk.” 

Ayrıca devamında Gül, “Bu işe başlarken şunu gözlemledik ki hem kullanıcıların hem de ebeveynlerin büyük bir kısmı teknik olarak alacakları ürün hakkında yeteri kadar bilgi sahibi değiller ve ne alacakları konusunda kafaları çok karışmış durumda. Bu karışıklığı asgari düzeye indirerek satın alma sürecinde kullanıcıların neyi aldıklarını tüm detaylarıyla paylaşmayı ve paralarının tam karşılığı olan ürünü tedarik etmeyi hedefliyoruz.” açıklamasında bulundu.

İlginizi Çekebilir:  LG'den Bir İlk: Çift Hz'li Oyun Monitörünü Duyurdu

Firma, ilk kampanyası online alışverişin önde gelen sitesi hepsiburada ile yaptı. Ürünlerini, hepsiburada mağazası altında 3499 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sundu. İlk aşamada 8 modelle piyasaya giren firma, her bütçeye göre ürün konumlandırdı. 

Kampanyada yararlanmak isteyenler web sitesini ziyaret edebilir…

Avasya Bilgisayar Molecule markasıyla oyun pazarına giriş yaptı

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Yap

Teknoklik Logo
 

Editör'ün Seçtikleri

Faydalı Makaleler

© Teknoklik.net ‘in tüm hakları saklıdır.

 
 

 

 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Devamını Oku