Anasayfa » WhatsApp’ın, Çok Az Bilinen Eşsiz Özelliği

WhatsApp’ın, Çok Az Bilinen Eşsiz Özelliği

Teknoklik Editör

Dünya da en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, neredeyse tüm akıllı telefonlarda kullanılıyor. Kullanıcıların en büyük tercih sebepleri, ücretsiz olması, basit arayüze sahip olması ve uygulama içi reklamların olmaması. 

WhatsApp’ın sunduğu çok sayıda özellik var. Bu özelliklerin bir çoğu kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlıyor. Şimdi size paylaşacağımız özellik çoğu kullanıcının bilmediği bir özellik. Bu özellik, hem IOS hem Android işletim sistemine sahip telefonlarda herkese açık durumda. 

WhastApp’ın bu pek bilinmeyen özelliğinde, her sohbetin sistemde ne kadar yer kapladığını görebiliyorsunuz. Ayrıca seçtiğiniz sohbette kaç adet fotoğraf, metin mesajı, video, GIF dosyası, ses dosyası ve paylaşılan konum olduğunu gösteriyor. Whatsapp sunduğu bu detaylı sonuçlara bakarak en çok kimlerle görüştüğünüzü görebilirsiniz. Yada görüşme yaptığınız grupların detaylı bilgilerine bakabilirsiniz. 

Bu özelliği kullanabilmeniz için Android ve iOS platformunda farklı yol izlemeniz gerekiyor. Şimdi size iki platformda da nasıl yapabileceğinizi anlatacağız. 

iOS platformunda kullanımı

İlk olarak, iOS platformunda doğrudan “Ayarlar” menüsüne ulaşmanız gerekiyor. Daha sonra “Ayarlar” bölümüne girdikten sonra “Veri ve Saklama Alanı Kullanımı” alt menüsüne giriş yapın. Son olarak ta “Saklama Alanı Kullanımı” bölümünden belirttiğimiz özelliğe ulaşabilirsiniz. 

Android platformunda kullanımı

Aynı şekilde ilk olarak, Android platformunda doğrudan “Ayarlar” menüsüne ulaşmanız gerekiyor.  Daha sonra “Ayarlar” bölümüne girdikten sonra “Veri ve depolama kullanımı” alt menüsüne giriş yapın. Son olarak ta “Depolama kullanımı” bölümünden belirttiğimiz özelliğe ulaşabilirsiniz. 

Özelliği Yönetme

Bu bölümde tüm sohbetleriniz ile ilgili detaylara ulaşacaksınız. Sohbetler kapladığın alana göre büyükten küçüğe doğru sıralanmış şeklinde karşınıza çıkar. Bazılarında “0 KB” değeri göreceksiniz. Bu da içerikte sadece yazışmanın olduğunu diğer bilgilerin (resim,video vb.) olmadığını gösterir. 

İlginizi Çekebilir:  Duyarlı reklamların yükseklik boyutu nasıl sınırlandırılır?

Aşağıdaki görselde de göreceğiniz gibi bir çok detaya ulaşabiliyorsunuz. 

Bir sohbete ait detayları görüntüledikten sonra, bu detayları çok kolay bi şekilde temizleyebiliyorsunuz.  Bunun için en altta bulunan, iOS platformda “Yönet”, Android platformlarda ise “Alan Açın” seçeneğine tıklayın. Ardından silmek istediğiniz verileri seçin ve onaylayın. 

Bu özellik sayesinde verileri kontrol altına tutabilir. Gereksiz içerikleri temizleyebilir. Telefonunuzda yer açabilirsiniz. 

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Yap

Teknoklik Logo
 

Editör'ün Seçtikleri

Faydalı Makaleler

© Teknoklik.net ‘in tüm hakları saklıdır.

 
 

 

 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Devamını Oku