Anasayfa » Koronavirüs Etkisi ile Web Kamera Satışlarında Büyük Artış

Koronavirüs Etkisi ile Web Kamera Satışlarında Büyük Artış

Teknoklik Editör
Koronavirüs Etkisi ile Web Kamera Satışlarında Büyük Artış

Koronavirüs etkisi tüm dünyayı etkilemeye devam ediyor. Ülkemiz dahil dünya genelinde pek çok ülke vatandaşı koronavirüs nedeniyle evine kapanıyor. Bazı ülkeler de virüsün yayılmasını yavaşlatmak için sokağa çıkma yasağı uyguluyor. 

Ülkemizde Kamu Kurumlarında evden çalışma modeli konuşulurken bir çok özel şirket geçen haftadan itibaren evden çalışma kararı aldı ve uygulamaya başladı. Bundan sonrada bu sayı gittikçe artacağa benziyor.  Şuan dünyada bir ilk geçekleşiyor ve milyonlarca kişi evden çalışıyor.

Ayrıca Mili Eğitim Bakanlığının 23 Mart’tan itibaren uzaktan eğitime geçme kararı aldıktan sonra, bu sistem tüm eğitim kurumların ilgisini çekti. Bu yönde adımlar atmayı planlıyorlar. 

Bu ve benzeri sebeplerden dolayı eve kapanan insanların internete olan ilgisinin fazlaca artması söz konusu.

Bu ilgiden dolayı bazı ürünlerin satışlarında büyük artışlar oldu. Özellikle firmalardaki Notebook ve Web Kamera stokları erimeye başladı. Hatta çoğu firmanın stokları tükendi.

Koronavirüs Etkisi ile Web Kamera Satışlarında Büyük Artış

Kullanıcıların yanında bir çok kurum ve özel şirketlerde bu ürünlerden toplu alım talepleri oluşturmaya başladı.  

Görüştüğümüz bir çok firmadan aldığımız bilgilere göre; yoğun taleplerden dolayı bir kaç aylık satışlarını son bir hafta yaptıklarını ve gelen yoğun taleplerden dolayı ürün temin edemediklerini belirttiler. Ayrıca çok ani oluşan bu durumdan dolayı hazırlıksız yakalandıklarını söylediler. 

Bu ürünlerin üretimi Çin ve çevresindeki ülkelerde yapılıyor. Çoğu fabrika  kapalı durumda yada yeni yeni çalışmaya başlıyor. Bu yüzden ürünlerin tekrardan temini ve ülkemizde satışına başlanması uzun bir süre alabilir.

İlginizi Çekebilir:  İnternette Çocuğunuzu Unutmayın. İnternet Kullanımı ile İlgili Uyarılar

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Yap

Teknoklik Logo
 

Editör'ün Seçtikleri

Faydalı Makaleler

© Teknoklik.net ‘in tüm hakları saklıdır.

 
 

 

 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Devamını Oku