Anasayfa » Evde Kendini Geliştirmek İsteyenler için 7 Online Platform

Evde Kendini Geliştirmek İsteyenler için 7 Online Platform

Teknoklik Editör
Evde Kendini Geliştirmek İsteyenler için 7 Online Platform

Koronavirüs etkisi ile milyonlarca insan evine kapandı. Bir çok şirket evden çalışma kararı aldı. Bu durum kendini geliştirmek isteyenler için bir fırsata dönüşebilir. 

Teknoloji gelişmeler ve özellikle eğitimde oluşan yeni imkanlar eğitim eşitsizliğini ortadan kaldırıyor. Artık istediğiniz zaman istediğiniz her yerde dilediğimiz eğitimi almak mümkün. 

Günümüzde eğitim tek tip değil, çok çeşitli bir yapıda. Eğitim, artık belli bir ülkeye veya dile ait değil olmaktan çıkıp evrensel bir yapıya kavuştu. Eskiden söylenen “Öğrenmenin yaşı olmaz” söylemini “Öğrenmenin yaşı ve yeri olmaz” olarak değiştirebiliriz.

Günümüzde her biri başlı başına bir okul gibi hizmet veren online eğitim platformları ile kişisel gelişiminize katkıda bulunabilirsiniz. 

Sizle için tespit ettiğimiz 7 Online Eğitim Platformuna kısaca değineceğiz. 

1) Udemy

Udemy, dünyanın en büyük eğitim platformlarından birisidir. 190’dan fazla ülkeden eğitim ve öğrencinin erişim sağladığı platform, 60’ın üzerinde dilde hizmet veriyor. 50 bin eğitmen ile 30 milyondan fazla öğrenciyi bir araya getiren Udemy, bugüne kadar 245 milyondan fazla eğitim kaydı gerçekleştirdi. 

Bünyesinde iş amaçlı eğitimlerinde platformda fazla masrafa girmeden olduğunuz yerden kendinizi geliştirecek eğitimler almak mümkün.  13 ana kategori ve onlarca alt kategoride eğitim içeriği bulabileceğiniz sitede, Türkçe derslerde bulunuyor.

 2. Khan Academy

2006 yılında Amerikalı eğitimci Salman Âmin Khan tarafından kurulan ve “Herkese, istediği an, istediği yerde dünya standartlarında ücretsiz bir öğrenim” sloganıyla öne çıkan kar amacı gütmeyen bir platform. Dünyanın en büyük ücretsiz online öğrenim platformu olarak hizmet veren Khan Academy, 200’e yakın ülkede eğitim için kullanılıyor. 

On binden fazla ders videosuna sahip olan Platform; Matematik, Fen Bilimleri, Bilgisayar, Sosyal Bilimler, Ekonomi, Finans ve Sanat alanında nitelikli, anlaşılabilir ve izlemesi kolay dersle içeriyor. 

İlginizi Çekebilir:  Geçmişten Günümüze Cep Telefonlardaki Değişim

3.  Google Dijital Atölye

Google Dijital Atölyesi, 2017 yılında, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İŞKUR ve TOBB desteği ile Google Türkiye tarafından faaliyetine başlatıldı. 

Dijital Güvenlik, Veri ve Teknoloji, Dijital Pazarlama ve Kariyer Geliştirme olmak üzere 4 ayrı kategori de eğitim sunan Google Dijital Atölyeye, sadece Google hesabı açarak erişim sağlayabiliyorsunuz. 

4. İstanbul İşletme Enstitüsü

İstanbul İşletme Enstitüsü, 2012 yılından beri uzaktan eğitimde ücretsiz eğitim metodunu hayata geçirmiş bir platform. Diğer platformlardan farklı olarak dersler canlı olarak veriliyor. Eğitimin sonunda yapılan sınavın geçilmesi durumunda sertifika alabiliyorsunuz. Aldığınız sertifikayı iş bulma sürecinde kullanabiliyorsunuz. 

Platformda, 50’den fazla tecrübeli eğitmenle, 9 ana kategoriden geçen yıl yaklaşık 800 bin kişiye online eğitim verilmiş. 

5. Vidobu

Online eğitim platformlarından bir diğeri olan Vidobu, sıfırdan başlayarak her seviyeye göre eğitim videoları bulmak mümkün. Mynet’in hizmeti olan Vidobu’da, 12 bin üzerinde video eğitim ve 600 üzerinde eğitim seti bulunuyor. 

10 ana kategoride eğitim videoları sunan platformda ayrıca kurumsal eğitim çözümleri de sunmaktadır. 

6. Anadolu Üniversitesi E-Sertifika Programları

e-Sertifika programları, Ülkemizin köklü üniversitelerinden Anadolu Üniversitesinin uzaktan eğitim yöntemiyle düzenlendiği eğitim sistemidir. Eğitimler, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi bünyesinde belirli bir ücret karşılığında alınabiliyor. 

e-Sertifika programları her yıl; Bahar, Yaz ve Güz olmak üzere üç ayrı dönemde açılır. Yüzün üzerinde e-Sertifika programı sunan platformda; Girişimcilik, web tasarım,Finans ve muhasebe dışında yabancı dil, kişisel gelişim, hobi, sağlık, edebiyat gibi pek çok kategoride online eğitimleri bulunuyor. 

7. İSMEK Uzaktan Eğitim Merkezi

Mesleki eğitim, genel kültür gibi farklı dallarda ücretsiz örgün eğitim veren İSMEK, 2020 yılı itibari ile uzaktan eğitim derslerine başladı. İlk olarak Algoritma ve Programlama Giriş dersi ile uzaktan eğitime başlangıç yapan İSMEK, diğer dersleri de yakın zamanda eğitime açmayı planlıyor. 

İlginizi Çekebilir:  Cep Telefonu Bataryaları Tehlike Saçıyor! Uzmanlar Uyarıyor!

327 branşta yaklaşık 3.5 milyon kişiye eğitim veren İSMEK, bu tecrübesini uzaktan eğitimde de daha fazla kişiye ulaştırmak istiyor.  

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Yap

Teknoklik Logo
 

Editör'ün Seçtikleri

Faydalı Makaleler

© Teknoklik.net ‘in tüm hakları saklıdır.

 
 

 

 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Devamını Oku