Anasayfa » Japon Firma, Konuşma Çevirisi Yapan Akıllı Maske İcad Etti

Japon Firma, Konuşma Çevirisi Yapan Akıllı Maske İcad Etti

Teknoklik Editör
Akıllı Maske C-Mask

Japonya’da bir teknoloji firması Donut Robotics, konuşma çevirisi yapan maskesini tanıttı. Koronavirüs salgınından dolayı maske kullanımı oldukça arttı. Maske artık hayatımızın parçası haline geldi. Salgının yaygın olarak görüldü ülkelerin bazı yerlerinde kalabalık ortamlarda maskesiz dolaşım yasaklandı. 

Japon firma, maske ile teknolojiyi birleştirerek internet bağlantılı akıllı maske üretti. C-Mask olarak adlandırılan bu ürünün en önemli özelliği Japoncayı sekiz farklı dile çevirebiliyor. 

Standart yüz maskelerine uyan akıllı maske, telefon ve tabletlere bağlanabiliyor. Ayrıca bluetooth üzerinden konuşmayı metne çevirip iletebiliyor, arama yapabiliyor ve kullanıcının sesini yükseltebiliyor. 

C-Mask ilk olarak Tokyo Uluslararası Havalananında kullanılacak. Ürün 40 dolardan satış çıkarılacak. Yaklaşık 275 TL ediyor.

Donut Robotics firması ilk 5.000 adet akıllı maskeyi, Eylül ayından itibaren Japonya’daki müşterilerine gönderecek. Firma, devamında Çin, ABD ve Avrupa’ya satış yapmak istiyor. 

İlginizi Çekebilir:  Yurt İçi Seyahat için HES Kodu Nasıl Alınır?

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Yap

Teknoklik Logo
 

Editör'ün Seçtikleri

Faydalı Makaleler

© Teknoklik.net ‘in tüm hakları saklıdır.

 
 

 

 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Devamını Oku