2019 Yılı İtibariyle AKK Kaldırılıp Limitsiz İnternete Geçiliyor

0
433

Ülkemizde yapılan yeni düzenleme ile AKK (Adil Kullanım Kotası) 1 Ocak 2019’den itibaren kaldırıldı. Artık operatörler bu tarihi baz alarak sistemlerini yeniden yapılandıracaklar.

Türkiye’nin operatörlerinden Turkcell’de 2 milyondan fazla aboneden AKK’yı kaldırıp limitsiz internet vereceğini açıkladı.

Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurumu’nun (BTK) aldığı karar doğrultusunda AKK’de düzenlemeye gidildi.

Turkcell, bu düzenlemeye uygun olarak 1 Ocak 2019 itibari ile AKK’yi, tüm sabit internet müşterilerine şartsız, koşulsuz kaldıracağını duyurdu. Ayrıca limitsiz internete geçişte, abonelerine herhangi bir koşul sunmayacaklarını veya ek paket/hediye gibi kafa karıştırıcı tekliflerde bulunmayacaklarını belirttiler.

Firma, “1 Ocak itibari ile kullanıcılar sistem tarafından otomatik olarak hızlarında düşme olmadan AKK’sız yapıya geçirileceği” söylendi.

Turkcell Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan, “Müşterilerine bu geçiş döneminde kafa karışıklığına sebep olmayacaklarını ve formalite çıkarmayacaklarını” söyledi.

Ayrıca Erkan, “Dijitalleşen dünyada internetin havası suyu olduğunu söyleyebiliriz. Turkcel olarak 1 Ocak 2019 itibariyle 2 milyondan fazla ev ve işyerlerinde, AKK’siz kullanımı başlatıyoruz. Müşterilerimize kafa karışıklığına sebep olacak, ek fiyat, ek paket, ek hediye gibi kavramları kullanmadan net bir şekilde bu yeni döneme geçeceklerini” belittiler.

İlginizi Çekebilir:  2021 Yılı Google Arama Trendleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz