Anasayfa » 7 Yaşındaki Çocuk AirPods’u Yutunca Hastanelik Oldu

7 Yaşındaki Çocuk AirPods’u Yutunca Hastanelik Oldu

Teknoklik Editör

Apple’ın AirPods kulaklıkları hediye edilebilecek ürünlerin başında geliyor. Kime gelirse gelsin geri çevrilmeyecek bir hediye. Fakat AirPods kulaklıklar çocuklardan daha ziyade yetişkinler için alınabilecek ürün. 

ABD’nin Georgia eyaletinde yaşayan bir aile 7 yaşındaki çocuklarına yılbaşı hediyesi olarak aldıkları AirPods kulaklık başlarına bela oldu. Çocuğun kulaklığı kazayla yutmasının ardından ailesi, çocuğu apar topar acil servise götürülmek zorunda kaldı. 

7 yaşındaki çocuğun annesin Kiara Stroud, çocuğunun AirPods’u yutacağını hayal bile etmediğini söyleyip anneleri bu konuda uyardı. Bu yaştaki çocuklara böyle bir hediye almanın çok tehlikeli olacağını  belirtti. 

Anne Stroud, çocuğunun kulaklığın uzun kısmını uzun süre ağzında tuttuğunu ve yanlışlıkla yuttuğunu söyledi. 

Atlanta Egelston Çocuk Sağlığı bölümündeki doktorların yaşanan olay karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediler. Doktorlar ilk defa böyle bir şeyle karşılaştıklarını belirttiler. X-Ray cihazı ile elde edilen görüntüde AirPods’taki metal parçalar tespit edildi. 

Doktorlar, kulaklığın göğüs kafesinin altında olduğunu, herhangi bir hayati tehlikesi medyana getirmediğini ve çocuğun AirPods’u kendi başına doğal yollarla çıkaracağını söyledi.

Anne Stroud, çocuğunun yaşadığı  olaydan dolayı büyük korku yaşadığını belirterek, “Anne artık telefonumu istemiyorum (diğer hediye edilen ürün),  onun telefonuma bağlanmasını ve müzik çalmasını istemiyorum.” dediğini söyledi. 

AirPods ne kadar güzel bir hediyede olsa, küçük yaştaki çocukların elinde olması tehlike oluşturabilir.  

İlginizi Çekebilir:  Uçağı Rötar Yapınca Havaalanında PS4 ile Oyun Oynadı

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Yap

Teknoklik Logo
 

Editör'ün Seçtikleri

Faydalı Makaleler

© Teknoklik.net ‘in tüm hakları saklıdır.

 
 

 

 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Devamını Oku