Uçağı Rötar Yapınca Havaalanında PS4 ile Oyun Oynadı

0
305

Havaalanlarında beklemek herkesin canını sıkan bir durumdur. Üstüne bir de uçak rötar yaptıysa bu sıkıcı durum çok daha kötü bir hal alır.  Zaten uçak kaçırma endişesinden dolayı genelde havaalanlarına erken gidildiğinden üstüne de böyle bi durum ilave olunca insan çileden çıkarabilir. 

Şimdi sizlerle paylaşacağımız haberimize konu olan olayda ABD’de bulunan Portland Uluslararası Havaalanı’nda meydana geldi. Havaalanındaki bir  adam, uçağı rötar yapınca can sıkıntısını girmek için ilginç bir çözüm buldu. 

Yanında taşıdığı çantasından PlayStation 4 oyun konsolunu çıkartıp, havaalanında bulunan bir bilgi ekranına bağladı. Çevresindeki meraklı bakışlar arasında  Apex Legends oyunu oymaya başladı. Doğal olarak yerel acil durum tarayıcısında ekranın ele geçirilmesi olarak gözüken bu durum havaalanı güvenliğini harekete geçirdi. 

Adamın yaptığı bu işlem için, herhangi bir yazılımsal bir durum gerektirmediğinden oyun konsolunu sadece HDMI kablo ile havaalanındaki bilgi monitörüne bağlamak yeterli oldu. 

Yerel radyo istasyonu KXL’nin aktardığı bilgiye göre, havaalanı  görevlileri olaya sebep olan şahıstan, monitöre taktığı kabloyu çıkarmasını istedi.  Adam ise, çok kibar bi şekilde oynadığı bölümü bitirip bitiremeyeceğini sordu.

Bu istek reddedildi ve adam oyun keyfini sonlandırmak zorunda kaldı. Portland Uluslararası Havaalanı Sözcüsü Kama Simonds, adama havaalanında nelerin yapılıp yapılmayacağı konusunda bilgi verildi. 

 

İlginizi Çekebilir:  Evde Kendini Geliştirmek İsteyenler için 7 Online Platform

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz