Samsung, Telefonları Ücretsiz UV Işığıyla Temizleyecek

0
333

COVID-19 (korona virüsü) hayatımıza çok hızlı bir şekilde girdi ve hayatımızın ana gündemi oldu. Bütün Ülkeler resmi olarak her türlü önemleri almaya başladı ve insanlar virüsün yayılmasını engellemek için ellerinden geleni yapıyorlar. 

En basit önlemlerden biride ellerimizi yıkamak. Ülkemizin insanı ellerini yıkayan ve kişisel temizliğe önem veren topluluk. Ancak ne kadar dikkat edersek edelim gün içerisinde dokunduğumuz eşyalar mikroplarla dolu. Özellikle elimizden düşürmediğimiz telefonlarımız bu eşyaların başında gelmekte. 

Bu durum Güney Koreli teknoloji firması Samsung’un da gözünden kaçmadı. Samsung, telefonları UV (Ultraviyole) ışığıyla temizlemek için ücretsiz bir “Galaxy Sanitizing Service” sunmaya başladı. Firma, bu hizmeti belirli ülkelerdeki resmi Samsung Servis Merkezlerinde ve Samsung Deneyim Mağazalarında sunulmakta.

UV (Ultraviyole) ışık kullanılarak Cihaz, bakteri, mikrop ve virüs temizleniyor. Bu yöntem, cihazı bozacak temizlik maddeleriyle telefonları silmekten çok daha iyi bir seçenektir. Ancak bu şekilde bir temizleme işleminin telefonu ne kadar süreyle temiz tutacağı net olarak belli değil.

Samsung’un ücretsiz olarak vereceği bu hizmeti şuan için; ABD, Arjantin, Danimarka, Finlandiya, Güney Kore, Hırvatistan, İspanya, İsveç, Japonya, Malezya, Norveç, Pakistan, Peru, Polonya, Rusya, Şili, Ukrayna, Vietnam, Yeni Zelanda ülkelerinde hizmete açıldı.

Yakın zamanda; Avustralya, Avusturya, Birleşik Arap Emirlikleri, Çekya, Endonezya, Filipinler,  Fransa, Hindistan, Hollanda, Hong Kong, İngiltere, İsrail, İtalya, Kanada, Kazakistan, Letonya, Macaristan, Meksika, Panama, Romanya, Singapur, Tayland, Tayvan, Ürdün, Yunanistan ülkelerinde hizmete sunulacak. 

Samsung’un böyle bir hizmet sunması gerçekten güzel bir durum. Firma, bu hizmeti başlatma kararı aldığında henüz Ülkemizde virüs vakası yoktu. Şuanki durumda bu hizmetin de yakın zamanda Ülkemizde de gelmesini bekleyebiliriz.  

İlginizi Çekebilir:  Samsung Galaxy S10 İncelemesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz