Anasayfa » Google ile İngilizce Kelimelerin Telaffuzlarını öğrenmek mümkün

Google ile İngilizce Kelimelerin Telaffuzlarını öğrenmek mümkün

Teknoklik Editör

Bazen İngilizce kelimelerin nasıl telaffuz edileceğini konusunda zorlanıyoruz.  Google’ın bu hafta açıkladığı yeni hizmeti ile bu sorunu ortadan kaldıracağa benziyor. Bu özellik İngilizce kelimelerin telaffuzunda zorlanan kullanıcılar için büyük bir kolaylık sağlayacaktır. 

Google’un bu yeni özelliğini kullanabilmeniz için yapmanız gereken tek şey, arama çubuğuna “pronounce” ile telaffuzunu öğrenmek istediğiniz kelimeyi yan yana yazıp arama yapmak. Arama yaptıktan sonra, karşımıza yazdığımız kelimenin nasıl söylendiği ile ilgili ekran gelecektir. 

Çıkan ekranda, hoparlör simgesine yada sağ taraftaki yüz şekline tıkladığınız da kelimenin söylenişini duyabilirsiniz. Ayrıca sağ tarafta yer alan yüz şeklinde dudakların nasıl hareket etmesi gerektiğini de görebilirsiniz. Alt kısımda yer alan “yavaş” düğmesi ile de daha yavaş şekilde söylenişi duyabilirsiniz.  

Bu telaffuz özelliği sadece İngilizce  için aktif edilmiş. Yakın zamanda diğer dillerinde eklenmesi bekleniyor. 

İlginizi Çekebilir:  Evden Çalışırken Bilgisayar Korsanlarına Karşı Nasıl Güvende Kalabilirsiniz?

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Yap

Teknoklik Logo
 

Editör'ün Seçtikleri

Faydalı Makaleler

© Teknoklik.net ‘in tüm hakları saklıdır.

 
 

 

 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Devamını Oku