Popüler Oyun Fortnite, İçeriğine Hacivat Kıyafeti Eklendi

0
418

Dünyada en popüler oyunlarda olan Fortnite, Türk oyunculara jest yaparak oyuna Hacivat kıyafetini ekledi. Türk kültüründe önemli bir yer işgal eden Hacivat, bu sayede dünyanın bir çok yerindeki oyuncularla buluşmuş olacak.

Fortnite Oyunu, dünya üzerinde yaklaşık 125 milyon kullanıcı tarafından oynanıyor. Bu kadar çok kişinin katıldığı bir platformda, bizim için önemli bir karakterin olması sevindirici bir durum. Bu durum, yeni nesil için, kültürümüzden bir değerin tanınmasına yardımcı olacaktır.

Hacivat, uçları kalkık sivri burunlu ayakkabıları, şapkası ve kırmızı ve yeşil rengarenk elbiseleri ile oyunda 3 boyutlu olarak yer alacak.

Ayrıca, kıyafetlerinin yanında, kendine has eşyaları da oyunda olacak. Hacivat, oyun haritasına gökyüzünden inerken “Gölge Oyunu” adlı planörü kullanacak. Ayrıca, malzeme toplarken “Kütük Yaran” adıyla özel baltası olacak.

Fortnite’ın fazlasıyla renkli ve eğlenceli oyun dünyasına çabucak uyum sağlayan Hacivat, yaptığı birbirinden farklı dans figürleriyle aradan geçen yüzyıllara rağmen perdedeki hareketliliğinden hiçbir şey kaybetmediğini gösteriyor.

Hacivat, şimdiden oyuna renk kattı. Oyun severlerin de dikkatini çekeceğe benziyor.

İlginizi Çekebilir:  Microsoft'dan, Türk Oyun Severlere Güzel Haber

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz