Anasayfa » Bostan Dynamcics Robotları Dans Ederek Hünerlerini Gösterdiler

Bostan Dynamcics Robotları Dans Ederek Hünerlerini Gösterdiler

Teknoklik Editör
Bostan Dynamcics Robotları Dans Ederek Hünerlerini Gösterdiler

Ürettiği insansı robotlar ile adını duyuran Bostan Dynamcis firması yayınladığı yeni video ile gümde oldu. Robotların sergilediği dans performansı ile göz doldurdular.

Şirketin Youtube hesabından paylaştığı video’da tüm robotların yaptığı gösteride çeviklik ve esneklikleri bir yana ne kadar güzel dans ettiklerini gösterdiler. Özelikle Atlas isimli robotun gösterdiği dans figürleri çok etkileyiciydi.

1992 yılında Amerikan Ulusal Mühendislik Akademisi üyesi Marc Raibert ve çalışma arkadaşları tarafından kurulan Bostan Dynamcis firması, bir mühendislik, yapay zekâ ve robotik tasarım şirketidir.

Bu paylaşım, Boston Dynamics’in Aralık ayı başında, Hyundai tarafından 1.1 milyar dolar karşılığı Softbank’tan satın alındıktan sonraki ilk videosu. Boston Dynamics, bu dans gösterisini “daha mutlu bir yıl olmasını umduğumuz şeyin başlangıcı” nın kutlaması olarak yorumladı.

Videonun tamamını buradan izleyebilirsiniz…

İlginizi Çekebilir:  ChatGPT’nin yeni versiyonu geliyor! İşte Sızan Bilgiler

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Yap

Teknoklik Logo
 

Editör'ün Seçtikleri

Faydalı Makaleler

© Teknoklik.net ‘in tüm hakları saklıdır.

 
 

 

 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Devamını Oku