Apple Music, Radyo Yayınına Başlıyor

0
350

Teknoloji devi Apple’ın, dünkü yaptığı açıklamaya göre, Apple Music üzerinden iki yeni radyo kanalının yayınına başlayacağını duyurdu. Bilindiği üzere, Apple Music’in daha önceden “Beats 1” adıyla radyo yayını yapan bir kanalı vardı. İlk çıktığı 2015 yılından beri yayın hayatına devam eden beri Beats 1, dünyanın en çok yayın yapan radyo kanallarından biri haline geldi. Son 5 yıl içinde epey mesafe kateden kanal, artık hayatına Apple Music 1 olarak devam edecek.

Apple Music’in duyurduğu iki yeni radyo kanalının adları ise “Apple Music Hits” ve “Apple Music Country” olacak. Yapılan açıklamada, Hits kanalı üzerinden 80’li, 90’li ve 2000’li yıllara ait popüler müziklere yer verileceğini, Country kanalı üzerinden ise Country yani Amerikan halk müziği ile popüler müziğinin bir karşımı olan şarkıların yayınlanacağı belirtildi.

Apple Music, Apple Music Hits ve Music Country adında iki yeni radyo yayınına başlıyor

Apple Music ve Beats Uluslararası İçerik bölümü Başkan Yardımcısı Oliver Schusser, “Apple Muzik radyo kanallarının tüm türdeki sanatçıların hayranları ile buluşmaları, iletişim kurmaları, müzik hakkında konuşmaları ve paylaşımları için benzersiz bir platform sağlıyor.” söyledi. Ayrıca “Bunun bir başlangıç olduğunu. Radyo yayınına yatırım yapmaya ve dünyanın dört bir yanındaki dinleyicilerin sevdikleri şarkıları dinlemeleri için fırsat yaratmaya devam edeceklerini” belirtti.

Apple, milyonlarca aboneye sahip müzik sevisi üzerinden yapacağı radyo yayınlarını 165 ülkede ki müzik severlere ulaştıracak.

İlginizi Çekebilir:  Apple, ABD'li teknoloji devi Shazam'ı satın aldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz