Anasayfa » WhatsApp, 1 Şubat 2020’den itibaren Bazı Telefonlarda Çalışmayacak

WhatsApp, 1 Şubat 2020’den itibaren Bazı Telefonlarda Çalışmayacak

Teknoklik Editör

Dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, eski akıllı telefonlara sahip kullanıcılarını uyardı. Kendi sayfasındaki sıkça sorulan sorular kısmını güncelledi ve kullanıcıları yakında bazı Android ve iOS cihazları için desteği sona erdireceğini belirtti. 

WhatsApp, bugüne kadar, sınırlama yapmadan, Andoroid ve iOS işletim sistemlerine sahip eski telefonlar için hizmet vermeye devam ediyordu. Artık 1 Şubat 2020’den itibari ile eski Android ve iOS sürümünü kullanan kullanıcılara desteğini kesecek. Bundan sonra,  Android için 4.0.3 ve üstü sürümlere, iOS için ise iOS 9 ve üstü sürümlere hizmet vermeye devam edecek. 

WhatsApp, desteğini keseceği eski işletim sistemine sahip telefonların Şubat ayından sonra düzgün çalışmayacağı ve bazı özelliklerinin de kullanılamayacağını özellikle belirtti. Zaten, Facebook’a ait şirket daha önce de Windows Phone işletim sistemi desteğini bırakmıştı.

İlginizi Çekebilir:  Sonunda iPhone'lardaki "Pil Sağlığı Yüzdesi" Android Telefonlara da Geliyor

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Yap

Teknoklik Logo
 

Editör'ün Seçtikleri

Faydalı Makaleler

© Teknoklik.net ‘in tüm hakları saklıdır.

 
 

 

 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Devamını Oku