Samsung, Akıllı Telefonlar için 600 MP’lik Kamera Üzerinde Çalışıyor

0
231

Güney Koreli teknoloji firması Samsung, çok ses getirecek bir teknoloji üzerinde çalışıyor. Bu yılın Nisan ayında Samsung’un sensör biriminde çalışan bir yetkilinin paylaştığı bir blog yazısında, Samsung’un kameralarında ulaşmak istedikleri hedeflerinin 600 megapiksel olduğunu belirtti.

Fakat, aradan yaklaşık 8 ay geçmesine rağmen, Samsung firmasından konuyla ilgili herhangi bir gelişme duymadık. Bugün ise, teknolojik gelişmeleri önceden doğru olarak bildirmekle ünlenen Ice Universe isimli kullanıcı konu hakkında bir paylaşımda bulundu. Bu kişi, daha önceden de Galaxy S20’nin gerçek görüntülerini ve başka bir çok doğru bilgiyi paylaşmıştı. Bu yüzden söylediklerini dikkate almaya değer.

Samsung, Akıllı Telefonlar için 600 MP'lik Kamera Üzerinde Çalışıyor

Ice Universe, twitter üzeriden yaptığı paylaşımında, “Samsung gerçekten de 600 MP sensörler yapıyor!” belirtip konuyla ilgili yukarıdaki görseli yayınladı. İnsan gözünün 576 megapiksel olduğunu düşünürsek, bu teknolojinin insan gözünün yeteneklerini aşacağını gösteriyor.

Bu görüntü, Samsung’un teknolojiyi değiştirmeden mevcut hali ile 600 megapiksel kameranın nasıl görüneceğini gösteriyor. Görselde kameranın arka panelin yüzde 12’sini kaplayacağı ve ayrıca akıllı telefonun 22 milimetrelik bir kamera çıkıntısı olacağı görülüyor. Bu şekil elbette çok rahatsız edici bir durum. Samsung’un yeni nesil sensörü ISOCELL’in bu kadar yüksek çözünürlüğe nasıl bir çözüm bulaşacağı merak konusu.

Samsung’un 600 MP’lik kameraya sahip akıllı telefonunu büyük ihtimalle önümüzdeki yıl göremeyeceğiz. Ama yinede firmanın bu kadar yüksek çözünürlüğe sahip bir kamera üzerinde çalıştığını duymakta çok heyecan verici bir olay.

İlginizi Çekebilir:  Satıştaki en yeni iPhone'lar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz