Anasayfa » Kayar Ekranlı Oppo X 2021’in Videosu Ortaya Çıktı

Kayar Ekranlı Oppo X 2021’in Videosu Ortaya Çıktı

Teknoklik Editör
Kayar Ekranlı Oppo X 2021'in Videosu Ortaya Çıktı

Oppo, geçen sene düzenlediği Inno Day 2020 kapsamında OPPO X 2021 isimli akıllı telefonun tanıtımını yapmış ancak henüz piyasaya sürmemişti. Cihaz, geçtiğimiz gün Twitter’da paylaşılan bir kaç video ile tekrar gündeme geldi.

Yayınlanan videolarda cihaz açık şekilde gösteriliyor. Sağ tarafta bulunan tuşa bastıktan sonra ekran kaydırılırken, arayüzünün de kendini yeni ebata göre ayarladığı görülüyor. Normal halde iken 6.7 in ebatlarda olan cihaz, açıldığında 7.4 inç ekrana dönüşüyor.

Ekrandaki bu değişim bir motor kullanılarak yapılıyor ve ekranı yapısında bir bozukluk olmuyor. Şirketin yaptığı açıklamalara göre, ekranın 100 bin açma ve kapama testini geçtiğini ve herhangi bir hasara medyana gelmediğini belirtiler.

Cihazın, katlanabilir akıllı telefonlardan farklı olarak bir katlanma yeri bulunmuyor. Tek tuşla yana doğru kayarak açılan etkileyici bir tasarımla karşımıza çıkacak olan OPPO X 2021’in adından çok söz ettireceğe benziyor.

Oppo‘nun sitesinden edindiğimiz bilgilere göre, otomatik olarak açılıp kapanmasını sağlamak için Oppo’nun mühendisleri tarafından Roll Motor güç aktarım sistemi geliştirildi. İki dahili motorla, ekran içeri ve dışarı hareket ederken gerilim eşit olarak dağıtılır ve bu sayede ani bir itme veya çekmede bile zarar görmeden devam edebilir.

OPPO X 2021’in çıkış tarihi henüz net değil. Ancak edindiğimiz bilgiye göre, Haziran ayında tanıtımı yapılıp piyasa sürülmesi bekleniyor. Fiyatı ve detayları konusunda biraz daha beklememiz gerekecek.

İlginizi Çekebilir:  Samsung Galaxy A50 mi, Galaxy A70 mi?

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Yap

Teknoklik Logo
 

Editör'ün Seçtikleri

Faydalı Makaleler

© Teknoklik.net ‘in tüm hakları saklıdır.

 
 

 

 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Devamını Oku