Anasayfa » Ford’dan Teslanın Meydan Okumasına Yanıt Geldi

Ford’dan Teslanın Meydan Okumasına Yanıt Geldi

Teknoklik Editör

Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan Tesla Cybertruck hala gündemdeki yerini koyuyor. Elon’nun yeni çılgın kamyoneti,  bilim kurgu filmlerinden çıkan enteresan tasarım, kısa sürede 250.000 adet ön sipariş alması, Ford marka kamyonet ile çarpıştırılması, kırılmaz denilen camı çelik topun çatlatması gibi konularda epey konuşuldu ve hala konuşuluyor. 

Özellikle çelik topun camı çatlatması olayı en çok gündem olan olaydı. Bir çok kişi tarafından eleştirildi. Tesla’dan “zırhlı camın” birden fazla balyoz darbesine maruz kalmasından sonra çelik topun camı nasıl parçaladığı konusunda açıklama geldi. 

Açıklamada “Balyoz darbelerinin kapı üzerinde bıraktığı etkiden sonra çelik topun fırlatılmasından dolayı çatlağın olduğunu, önce çelik topun atılıp sonra balyoz darbesinin denenmesi gerektiği” söylendi.  

Açıklama bu şekilde olsa da takipçiler arasında bunun da bir reklam çalışması olduğu yönünde fikir oluştu. 

Gündem olan en önemli konulardan biri de Tesla Cybertruck’un ABD’deki en çok satan kamyonet olan Ford F-150 ile çarpıştırılması idi. Tanıtımda Elon Musk, Elektrik Cybertruck’u sahneye getirtip “F-150’den daha iyi bir kamyon” olarak nitelendirdikten sonra ikisinin kapışmasını gösteren bir video yayınladı. 

Bu videonun ardında Ford Başkan Yardımcısı Sundeep Madra twitterdan cevap verdi. Paylaşımında “Bize bir Cybertruck gönderin ve biz sizin için “elma ile elmayı” test ederiz” dedi.  Madra, çok sayıda internet yorumcusunun işaret ettiği şeye atıfta bulundu. Cybertruck dört tekerlekten çekişken, F-150’nin sadece arkadan çekişli olduğu görülüyor. Doğal olarak bu adil bir karşılaşma olmuyor. 

Ford’un bu model arabası yerine F-150 4×4 Cybertruck’a bağlansaydı farklı bir sonuç çıkabilirdi. Ayrıca ne tür lastiklerin kullanıldığı ve diğer aksamların ne olduğu soruları da var. 

İlginizi Çekebilir:  Bilim Kurgu Filmlerinden Çıkan Enteresan Tasarımıyla Tesla Cybertruck

Ford, Roadshow’ya videoya yanıt olarak ABD’de “tartışmasız kamyon lideri” olduğunu ve “Gelecek sene yeni F-150’lerin tamamen hibrid olacağı ve birkaç yıl içinde de tamamen elektrikli piyasaya sunulmasını dört gözle bekliyoruz.” dedi.

Muhtemelen bir Cybertruck üretilip eşleşmeye birebir uygun araç hazır olmasını beklememiz gerekecek.

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Yap

Teknoklik Logo
 

Editör'ün Seçtikleri

Faydalı Makaleler

© Teknoklik.net ‘in tüm hakları saklıdır.

 
 

 

 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Devamını Oku