Anasayfa » Elon Musk, Tesla’nın 250.000 Cybertruck siparişi aldığını söyledi

Elon Musk, Tesla’nın 250.000 Cybertruck siparişi aldığını söyledi

Teknoklik Editör

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz hafta tanıtımını yaptığı Cybertruck kamyonetinin 146 bin ön sipariş aldığını açıklamıştı. Elon Musk, tanıtım dan sonra twitter üzerinden düzenli olarak paylaşımlar yaptı. En son ki paylaşımında ön sipariş adetinin 250 bine ulaştığını söyledi. 

Hiç bir reklam harcaması yapmadan bu rakama ulaşan Tesla firması durumdan oldukça memnun. Elektrikli araba sektöründe ön gelen firmalarından olan Tesla,  Cybertruck ile büyük bir çıkış yapacağa benziyor. 

250 bin adetin ön sipariş olduğunu ve rezervasyon yapıldığını belirtmek isteriz. Dolayısıyla rezervasyon yapan kullanıcılar ilerki zamanlarda siparişini iptal edebilir, yada model değiştirebilirler. Yinede bu rakamın tamamının gerçekleşeceğini varsayarsak Tesla Cybertruck iyi bir başarı yakaladığını belirtmek gerekir. 

Elon Musk, bu sıra dışı tamamen elektrikli kamyoneti şaşırtıcı bir şekilde yakında teslim etmeye söz veriyor. Firma, 100 $ ödeyerek ön sipariş verdiğiniz aracı size 2021 yılından başlayarak teslim edeceğini belirtiyor. 

Teslanın sitesine girip ön sipariş vermek çok kolay sadece bir kaç dakikanızı alıyor. Order Now (Şimdi sipariş ver) tıkladığınızda karşınıza üç seçenekle çıkıyor. 

  • Tek motorlu, arkadan çekişli: 39.900 $
  • Çift motorlu, dört tekerlekten çekiş: 49.900 $
  • Üç motorlu, dört tekerlekten çekiş: 69.900 $

Tesla, henüz pil boyutlarını ayrıntılı olarak açıklamadı. Ancak sunum sırasında, üç motorlu model için maksimum 500 mil, çift motorlu versiyon için 300 mil ve tek motorlu için ise 250 mil olarak açıklandı. 

Hala almak niyetinde misiniz? Adınızı, soyadınızı, e-posta adresinizi, telefon numaranızı, kredi kartı bilgilerini sisteme girip ve 100 $ depozito ödemeyi kabul edip ön sipariş verebilirsiniz. Daha sonra siparişi iptal  edebiliyorsunuz. Bu arada siparişi vererek Tesla’nın kredi kartı bilgilerinizi kaydetmesine de izin vermeyi kabul etmiş olursunuz. 

İlginizi Çekebilir:  Elon Musk, Mars Yolcuları için Ödeme Kolaylığı Sağlayacak Sistemi Açıkladı

Paylaşılan bilgilere göre, teslimatın 2021 sonlarına doğru olacağı öngörülüyor. Yalnız en üst modelinin ise 2022 sonunu bulabilecek. 

Cybertruck ön siparişinizi tamamladığınızda, takip numarası ve sevimli bir baykuş içeren bir onay ekranı karşınıza çıkar. Hepsi bu kadar. Şimdi tek yapman gereken beklemek…

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Yap

Teknoklik Logo
 

Editör'ün Seçtikleri

Faydalı Makaleler

© Teknoklik.net ‘in tüm hakları saklıdır.

 
 

 

 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Devamını Oku