Bayramda Yaşanan İletişim Sorununda, Üç Operatörde Birbirlerini Suçladı

0
368

Ramazan bayramının gelmesiyle, insanların sevdiklerine internet yada telefonlarla ulaşmaya çalıştığı ilk saatlerde iletişim sorunu yaşadı. 

Koranavirüs dolayısıyla, Ülkemizde, arefe gününden itibaren tüm illerde sokağa çıkma yasağı uygulanmaya başlandı. Evlerinde kalmak zorunda kalan milyonlarca insan, günün büyük bir kısmında bayramlaşmak için aramaya çalıştığı sevdiklerine ulaşamadı. 

Telefon aramalarında sorun yaşayan kullanıcıların, yakınlarına internet üzerinden WhatsApp benzeri uygulamalarda ulaşmaya çalışınca da internet servislerinde de büyük bir yavaşlama meydana geldi. 

Yaşanan bu  iletişim sorununda, toplamda yaklaşık 83 milyon aboneye sahip olan üç operatörün hiç biri sorunu kendisiyle ilişkilendirmedi. Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom’un sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla birbirlerini suçladılar. 

Vodafone: “Sorun Vodafone kaynaklı değildir.”

Turkcell: “Meydana gelen kesintiler Turkcell kaynaklı değil”

Türk Telekom: “Yaşanan sorun, Türk Telekom kaynaklı değil”

Ülkemizde, bu üç operatörün dışında başka bir operatör yok. Bu yüzden, yaşanan bu sorun belirttikleri gibi kendilerinde değilse, kimde sorun var bilmek gerçekten çok zor.  Her meydana özel bir durumda yada doğal afette yaşanan ulaşım sorunu daha öncede karşılaştığımız bir durum. Ortak bir çözüm bulmak yerine, her zaman karşı tarafı suçlayarak daha sonraki sıkıntılarda bir çözümün bulunamayacağı inancı artmaktadır. 

İlginizi Çekebilir:  Online Olarak Gezebileceğiniz Bazı Sanal Müzeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz