Anasayfa » Google, Windows Phone Cihazlardan Desteğini Kesti

Google, Windows Phone Cihazlardan Desteğini Kesti

Teknoklik Editör

Microsoft’un mobil cihazlar için ürettiği Windows Phone işletim sistemini kullanan cihazlar için kötü haber. Google, artık Windows Phone cihazlardan desteğini kestiğini açıkladı.

Piyasada üçüncü işletim sistemi olarak var olmayan çalışan Windows Phone, maalesef Android ve iOS karşısında çok büyük bir hezimete uğradı. Microsoft’un geliştiricilere yeterli destek sağlayamamasından dolayı geliştiriciler platformdan uzaklaşmaya başlamıştı.

Ayrıca Windows Phone işletim sistemine sahip cihazların rakipleri ile baş edememesi bu sonu biraz daha hızlandırdı. Bunların üzerine en son, Microsoft kendi mağazasından Windows Phone cihazlarının satışını kapatmıştı. Bütün bunlar platformun ölümünün ilanı gibiydi.

Bugün de bir darbe Google’dan gelmiş oldu. Artık unutulmaya yüz tutan Windows Phone cihazlarına, Google da destek olmayacak. Google bile desteğini çektiğine göre bu işletim sisteminden bir şey beklemek mantıklı olmayacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Google 3'üncü Veri Merkezi için Danimarka’ya Büyük Yatırım

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Yap

Teknoklik Logo
 

Editör'ün Seçtikleri

Faydalı Makaleler

© Teknoklik.net ‘in tüm hakları saklıdır.

 
 

 

 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Devamını Oku