Anasayfa » WhatsApp’ın Reklamlı Yeni Hali Nasıl Olacak

WhatsApp’ın Reklamlı Yeni Hali Nasıl Olacak

Teknoklik Editör

WhatsApp’ ilk günden beri reklamsız olarak kullanılan anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Fakat bu durum yakın zamanda değişeceğe benziyor.

WhatsApp 2014 yılında Facebook tarafından satın aldığında bir çok kişi tarafından uygulamanın ücretli olacağı düşünülmüştü. Fakat öyle olmadı tam aksine Facebook tarafından “Uygulamanın tamamen ücretsiz ve kullanım olarak diğer hizmetlerden tamamen bağımsız kalacağını” açıklanmıştı.

Her ne kadar ücretsiz kullanılsa da, yönetim tarafından, en başından beri hedeflerinin WhatsApp’a reklam alma olduğunu ifade edildi.

En son WABetaInfo tarafından ortaya çıkarılan bilgilere göre, Facebook, WhatsApp reklamları üzerinde çalışmaya başladı. Genelde paylaştığı bir çok bilgi doğru olarak çıkan WABetaInfo’un twitter’da paylaştığı bu bilgide doğru çıkacağa benziyor.

Ortaya atılan bilgilerde, WhatsApp için iOS kullanıcılarına son dönemde gelen özellikler işe şunlar oldu:

WhatsApp 2.18.92 güncellemesiyle beraber Bildirim Genişletme özelliğine 3D Touch desteğini de eklediler. Bildirim çubuğu üzerinden, basma şiddetine göre gelen medyaları görüntüleyebilme özelliği gelecek.

Ayrıca, WhatsApp durumlara arama sekmesi eklendi yani istediğiniz kişinin durumunu arayarak rahatlıkla ulaşabileceksiniz. Durumunu görüntülediğiniz kişinin profil resmini de adının yanında görebileceksiniz.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp'dan Son Dakika.. O Tarih Ertelendi

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Yap

Teknoklik Logo
 

Editör'ün Seçtikleri

Faydalı Makaleler

© Teknoklik.net ‘in tüm hakları saklıdır.

 
 

 

 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Devamını Oku