Anasayfa » Samsung: Gelecek 10 Yıl Boyunca Akıllı Telefon Sektörünün Lideri Olmaya Devam Edeceğiz

Samsung: Gelecek 10 Yıl Boyunca Akıllı Telefon Sektörünün Lideri Olmaya Devam Edeceğiz

Teknoklik Editör
Samsung: Gelecek 10 Yıl Boyunca Akıllı Telefon Sektörünün Lideri Olmaya Devam Edeceğiz

Samsung’un mobil bölümünün CEO’su DJ Koh, Fransa’nın Le Figaro gazetesiyle yaptığı röportajda, yeni ürünü katlanabilir akıllı telefonları Samsung Galaxy Fold ve akıllı telefonların geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Dünya çapında tüketiciler noktasında akıllı telefonlara ilginin azaldığını, tüketicilerin telefonları büyük ekrana sahip sıkıcı dikdörtgen camlar olarak görmeye başladığını belirten Koh, katlanabilir akıllı telefonlar ile ilginin yeniden canlanabileceğini belirtti. Katlanabilir akıllı telefonlar, tüketicilerin taşınabilirlikten ödün vermeden daha büyük ekran arayışına cevap veriyor.

Cihaz satışlarına göre akıllı telefon üreticisi lideri Samsung Electronics Co.’nun geçtiğimiz günlerde yayınladığı üç aylık faaliyet raporunda gelirlerinin yüzde 60 düştüğünü ve düşüşün son dört yılın en kötü düşüş oranı olduğunu belirtti. Akıllı telefonların satışlarındaki düşüşün yanında şirketin asıl büyük gelir kaynaklarından olan bellek yongalarının fiyatlarındaki düşüşün bu kayıpta çok büyük etken olduğunu görüldü. DJ Koh, bu düşüşlere rağmen Samsung’un 10 yıl boyunca akıllı telefon pazarının lideri kalacağını iddia etti.

DJ Koh, “akıllı telefon pazarında küresel bir lider olarak önceliğimiz her zaman, tüketicilerimize anlamlı yenilikler sunmak için ürün ve hizmetlerimizi geliştirmek zaman olmuştur” dedi.

Ayrıca “Samsung’un, yeni mobil deneyimler geliştirmeye ve hayal etmeye devam ederek önümüzdeki 10 yıl boyunca akıllı telefon pazarında lider konumunda kalacağını ve böyle devam edeceğini” belirtti.

Bu anlamda da, Samsung’un yeni Galaxy Fold akıllı telefonunu ortaya çıkacak olan yeni katlanabilir telefon teknolojisine bir atılım olarak görüyor.

Yalnız Counterpoint Technology Market Research verilerine göre farklı bir durum olduğu gözüküyor. Samsung’un 2018 yılındaki akıllı telefon satışları 318 milyon adetten 291 milyon adete gerilemişken, Huawei’nin ise aynı dönemde telefon satışlarını 153 milyondan 205 milyona çıktı. Bu verilere göre, Huawei’nin 10 yıl içinde Samsung’u liderlik için zorlayacağını görülüyor.

İlginizi Çekebilir:  Yatmadan Önce Akıllı Telefon Kullanırken Bir Kez Daha Düşünün

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Yap

Teknoklik Logo
 

Editör'ün Seçtikleri

Faydalı Makaleler

© Teknoklik.net ‘in tüm hakları saklıdır.

 
 

 

 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Devamını Oku