Anasayfa » General Mobile, İlk ‘yerli üretim’ Logolu Telefon Oldu

General Mobile, İlk ‘yerli üretim’ Logolu Telefon Oldu

Teknoklik Editör

GSM sektöründe faaliyet gösteren General Mobile firması, Türkiye’nin ilk “yerli üretim” logolu telefonunu üretmeye başladığını duyurdu.

Firma, İstanbul’da yıllık 2.5 milyon adet cihaz üretebilme kapasitesine sahip yeni farikasında ilk “yerli üretim” telefonları çıkardılar. Ürünler satışa sunuldu ve raflarda yerini aldı.

General Mobile, kısa süre önce tanıtımını yaptığı yeni cihazı GM 9 Pro başta olmak üzere tüm modellerinde “yerli üretim” logosu kullanacak.

Firma, 33 ülkede faaliyet gösteriyor ve AR-GE çalışmalarına çok önem veriyor. Bu çalışmalarıyla kısa sürede dikkatleri üzerine çekti.

Yerli üretime destek olmak, üretilen yerli ürünleri belirgin olması için Ticaret Bakanlığı tarafından fiyat etiketi yönetmenliğinde değikliğe gidilmişti. Yeni düzenlemeye göre, ürünü üzerinde “yerli üretim” logosu ile beraber ürünün üretim yeri ve vergiler dahil satış fiyatı da ambalajda yer alacak.

General Mobile GM 9 Pro, lansman fiyatı olan KDV dahil 2899 lira ile raflarda yerine aldı.

İlginizi Çekebilir:  Samsung'un üç amiral gemisini karşılaştırdık: Galaxy S20, S20 Plus ve S20 Ultra

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Yap

Teknoklik Logo
 

Editör'ün Seçtikleri

Faydalı Makaleler

© Teknoklik.net ‘in tüm hakları saklıdır.

 
 

 

 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Devamını Oku